• Reklam
  • Reklam

OKX 11. Aylık Rezerv Raporu'nu yayımladı

Eylül ayı PoR Raporu, OKX’in rezervlerinde toplam 11,2 milyar USD değerinde BTC, ETH ve USDT bakiyesi bulundurduğunu gösteriyor.

OKX 11. Aylık Rezerv Raporu'nu yayımladı
26 Eylül 2023 - 16:03

2023 yılının eylül ayından itibaren OKX, aylık PoR raporlarına ETH staking (BETH) varlıklarını da dâhil edecek.

Web3 ekosisteminin geleceğini inşa etmede öncü rol oynayan teknoloji şirketi ve kripto borsası OKX bugün, rezervlerinde 11,2 milyar USD değerinde ana varlık bulundurduğunu gösteren 11. Aylık Rezerv Kanıtı (PoR)Raporu’nu yayımladı. Sektöre yön veren OKX’in PoR Raporu ayrıca büyük borsalar arasında en üstün kaliteli rapor olarak değerlendirildi. 

Castle Island Ventures’un ortağı olan blok zinciri ve Rezerv Kanıtı uzmanı Nic Carter’ın, OKX’in Rezerv Kanıtı Raporunun kalitesini, tüm büyük merkezî borsalar arasında en üst sıraya yerleştirmesinden günler sonra OKX’in en son PoR raporu da yayımlandı. Nic Carter, sıralamasında OKX’in genel PoR kalitesini olumlu olarak değerlendirmesinin nedenleri arasında OKX’in güvenilirliği ve liderlik anlayışının yanı sıra şeffaflık taahhüdüne bağlılığını gösterdi.

Yaygın olarak kullanılan 22 dijital varlığı kapsayan PoR raporu, OKX’in art arda on bir ay boyunca tüm bu varlıklar için %100’ü aşan bir rezerv oranını koruduğunu gösteriyor. BTC, ETH ve USDT’ye ek olarak rezerv oranı gösterilen varlıklar şunlar: USDC, XRP, DOGE, SOL, OKB, APT, DASH, DOT, ELF, EOS, ETC, FIL, LINK, LTC, OKT, PEOPLE, TON, TRX ve UNI.

OKX’in güncel rezerv oranları ise şu şekilde:

  • BTC: %102
  • ETH: %103
  • USDT: %102

OKX’in Ticari Faaliyetlerden Sorumlu Yöneticisi Lennix Lai yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Art arda yayınladığımız 11. Aylık Rezerv Kanıtı raporumuz ile kripto sektöründe daha fazla şeffaflık ve güven taahhüdümüze olan sarsılmaz bağlılığımızı bir kez daha ortaya koyuyoruz. OKX olarak dürüstlüğün başarımızın temel taşı olduğuna inanıyoruz ve PoR raporumuz da kullanıcı varlıklarının güvenliğini sağlamak konusundaki azmimizin bir kanıtı. Aralıksız olarak PoR denetim raporlarını yayımladığımız tam bir takvim yılını çok yakında tamamlayacağımız şu günlerde, sektörümüzdeki şeffaflık standartlarını yükseltme yönündeki istikrarlı kararlılığımız da en üst seviyeye ulaşmış durumda.”

OKX, ağustos ayında, çevrim içi topluluğun PoR ve şeffaflığın önemine ilişkin görüşlerini öğrenmek amacıyla iki Twitter anketi gerçekleştirmişti. Anket sonuçları, katılımcıların %84’ünün aylık PoR raporlarının “önemli” ya da “çok önemli” olduğunu söylediğini ve %88’inin ise güvenebilecekleri bir kripto platformu seçerken şeffaflığın “önemli” ya da “çok önemli”  bir faktör olduğunu ifade ettiğini göstermişti.

2022’nin sonlarında ilk kez yayımlandığından bu yana yüz binlerce kullanıcı, OKX’in PoR sayfasını ziyaret ederek kendi denetim raporlarını görüntüledi. Bu açık kaynaklı doğrulama aracı; kullanıcıların, bağımsız olarak OKX’in ödeme gücünü doğrulamalarına ve gizliliklerini korurken varlıklarının OKX rezervlerinde tutulduğunu teyit etmelerine olanak veriyor.

PoR programı kapsamında hâlihazırda 210.000’den fazla adres yayımlamış olan OKX, herkesin varlık akışlarını görüntülemesine izin vermeyi sürdürecek.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum