Reklam

KAYSERİ'Lİ ERKEKLERE KADINA ŞİDDETLE MÜCADELE EĞİTİMİ

Kayseri’de Aile ve Sosyal Hizmetler, Adalet, İçişleri, Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlıkları ile Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliğinde Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede eğitimi verildi.

KAYSERİ'Lİ ERKEKLERE KADINA ŞİDDETLE MÜCADELE EĞİTİMİ
15 Ağustos 2022 - 14:26
 Kayseri’de Aile ve Sosyal Hizmetler, Adalet, İçişleri, Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlıkları ile Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliğinde  Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede eğitimi verildi.

Kayseri Valiliği konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“!Aile ve Sosyal Hizmetler, Adalet, İçişleri, Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlıkları ile Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliğinde uygulanmak ve izlenmek üzere Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 2022 yılı Faaliyet Planı hazırlanmış olup, “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede 5 Milyon Erkeğe Farkındalık Eğitimlerinin” verilmesi hedeflenmektedir.

Kadına yönelik şiddetle mücadelede etkinliğin ve farkındalığın arttırılması amacıyla “Kadına El Kal-Ka-Maz” mottosu kapsamında Aile ve Sosyal Hizmetler ile koordinasyon içerisinde Sarıoğlan İlçesinde Çiftlik, Karaözü köylerinde ikamet eden kahvehanede bulunan erkek vatandaşlara ve Kocasinan ilçesinde bulunan Koza Altın İşletmelerinde çalışan erkek personele bilgilendirme faaliyeti icra edilmiştir.

Ayrıca faaliyet kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından geliştirilen ve kadına yönelik şiddet ile tacizi en aza indirmeyi amaçlayan Kadın Destek Uygulaması (KADES) programı hakkında kadınlarımıza bilgilendirme yapılmıştır.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum