KAYSERİ'DE ŞEHİT OLAN POLİS MEMURU SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Kayseri'de gittiği görevde şehit olan polis memuru gözyaşları arasında toprağa verildi. Şehit Polis memuru için önce Emniyet Müdürlüğü önünde tören düzenlendi.

KAYSERİ'DE ŞEHİT OLAN POLİS MEMURU SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
17 Eylül 2023 - 14:39
Kayseri'de gittiği görevde şehit olan polis  memuru gözyaşları arasında toprağa verildi. Şehit Polis memuru için önce Emniyet Müdürlüğü önünde tören düzenlendi. 

13.08.2023 tarihinde Sanayi Mahallesi, Serdarlı Sokak Kardeşler Kıraathanesi önünde çıkan kavgada, olay yerine müdahale ettiği esnada, kavga eden şahıslardan birinin pompalı tüfek ile ateş etmesi sonucu yaralanıp, tedavi gördüğü Erciyes Üniversitesi Hastanesi’nde şehit olan Polis Memuru Murat Akpınar, son yolculuğuna uğurlandı. Şehidimiz için ilk tören, mensubu olduğu İl Emniyet Müdürlüğü’nde yapıldı. Törene, Vali  Gökmen Çiçek, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Aktaş, Kayseri milletvekilleri Şaban Çopuroğlu, Murat Cahit Cıngı, S.Bayar Özsoy, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Caner Tayfur, Garnizon Komutanı Tuğg. Haldun Taşan, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.FatihAltun, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ahmet Fazıl Özsoylu, Vali Yardımcıları Dr. Abdullah Kalkan, Şemseddin Erkaya, Adnan Tezcan,Ömer Tekeş, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Jandarma Komutanı Tuğg.Yüksel Yiğit,  İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, Kamu Kurum ve Kuruluş temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ile şehidimizin ailesi ve yakınları katıldı. 

İl Emniyet Müdürlüğü’nde yapılan tören ve duaların ardından şehidimizin naaşı, cenaze namazı kılınmak üzere Hulusi Akar Camisine getirildi. 

Şehidimizin cenazesine,  Vali Gökmen Çiçek, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Aktaş, Kayseri milletvekilleri Şaban Çopuroğlu, Murat Cahit Cıngı, S.Bayar Özsoy, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Caner Tayfur, Garnizon Komutanı Tuğg. Haldun Taşan, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç,Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.FatihAltun,Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ahmet Fazıl Özsoylu, Vali Yardımcıları Dr. Abdullah Kalkan, Şemseddin Erkaya, Adnan Tezcan,Ömer Tekeş, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Jandarma Komutanı Tuğg.Yüksel Yiğit,  İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ile şehidimizin ailesi, yakınları ve vatandaşlar katıldı. 

Hulusi Akar Camisinde kılınan cenaze namazının ardından şehidimiz Murat Akpınar’ın Şanlı Bayrağımıza sarılı naaşı Asri Mezarlık’ta bulunan Polis Şehitliği'ne götürüldü ve dualarla toprağa verildi. 

Defin sonrası yapılan saygı atışının ardından şehidimizin tabutu üzerinde bulunan Şanlı Türk Bayrağı ve şehidimizin fotoğrafı, Valimiz Gökmen Çiçek ve İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Aktaş tarafından aile adına şehidimizin babası Mustafa Akpınar ve eşi Demet Akpınar’a teslim edildi. 

Haber: AYAKLIGASTE.COM 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum