ACIMIZ ÇOK BÜYÜK ŞEHİT SAYISI 9'A YÜKSELDİ!

Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada 6 askerimiz şehit olmuş 3'si ağır toplam 7 askerimizde yaralanmıştı.  Milli Savunma Bakanlığı şehit sayısının 9'a yükseldiği haberini paylaştı.

ACIMIZ ÇOK BÜYÜK ŞEHİT SAYISI 9'A YÜKSELDİ!
13 Ocak 2024 - 09:38 - Güncelleme: 13 Ocak 2024 - 09:48
Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada 6 askerimiz şehit olmuş 3'si ağır toplam 7 askerimizde yaralanmıştı. 
Saatler sonra acı habere 3 acı haber daha eklendi. Çıkan çatışmada ağır yaralanan 3 askerimiz daha şehit oldu ve şehit sayısı 9'a yükseldi. Türk milletinin başı sağolsun. 

Milli Savunma Bakanlığı konuya ilişkin resmi hesabından açıklama yaptı.  Açıklama ise şöyle:

"Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan bir silah arkadaşımız daha yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuş, şehit olan kahraman silah arkadaşlarımızın sayısı dokuza yükselmiştir.

Bölgede operasyonlar devam etmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."

Milli Savunma Bakanlığı'ndan Irak ve Suriye Kuzeyi’ne Gerçekleştirilen Hava Harekâtları ile İlgili Açıklama geldi. 

Açıklama ise şöyle:

Irak ve Suriye Kuzeyi’ne Gerçekleştirilen Hava Harekâtları ile İlgili Açıklama
PKK/YPG/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek; Irak ve Suriye kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla; Birleşmiş Milletler Anlaşması’nın 51’inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak kuzeyindeki Metina, Hakurk, Gara ve Kandil bölgeleri ile Suriye kuzeyinde bulunan terörist hedeflerine 13 Ocak 2024 saat 00.30’da Hava Harekâtları icra edilmiş, icra edilen Hava Harekâtları ile Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerinde bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve petrol tesislerinden oluşan 29 hedef imha edilmiştir.

İcra edilen bu harekâtlarda, azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.

Bu harekâtlar sırasında; masum insanların, dost unsurların, tarihi ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmıştır.Haber: AYAKLIGASTE.COM

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum