Reklam
Zeynep HAŞEMİ

Zeynep HAŞEMİ

Konuk Yazar

ÇEVRENİZ İÇİNİZDİR

05 Eylül 2021 - 14:01

Çevrenizde ruhunuzu zehirleyen kaç kişi var?

Bunlardan her taraf çokça buluyor.

Hepimizin çevresinde bir kaç kişi muhakkak vardır. Bu insanların enerjisi zehir katkılıdır. Çevrenizde sizi sevdikleri için değil, nefret ettikleri için bulunurlar.

Tek amaçları sizi MUTSUZ etmek, ayarlarınızla oynamaktır. Her nerde bulunuyorsanız bulunduğunuz mekanı size zehir etmektir.

Enerjinize katran çalmaktır amaçları. Böyle insanların asla size ulaşmalarına, negatif sinyal göndermelerine izin vermeyin.
Tüm çakralarınızı bu insanlara kapatın.

Çevrenizden uzaklaştırdıktan sonra, zehir saçan bu insanlardan bahsedilmesine izin vermeyin. Mutlu bir yaşam pozitif insanlarla sağlanır.

Kin, nefret, öfke yaşamı kısaltır.

Temelde hastalıkların sebebi düşünce ve mideden geçmektedir. Ya beslenme ya da duygular yönüyle hastalıklar kişiyi bulur.
Karamsar düşünce, öfke, kin, nefret hastalıkların davet edicisidir.

Üzüntü elbette hayatımızda var olacaktır.

Nitekim peygamber efendimizin (s.a.v) de buyurduğu gibi "kalp hüzünlenir, göz yaşarır."

Allah Resulü öfkeden, kinden uzak durmamızı, öfkenin doğru yerde kullanılmasını buyurmuştur. Öfke ancak mazlumu, yetimi, garibanı korumak için kullanıldığında yerini bulur. Aksi halde içte bir volkan gibi kabarıp infilak eder.

Her nerede, kimlerle mutluysanız, orası evinizdir. Bilinçaltı tıpkı canlı kanlı bir insan gibidir.

Mutluluğu da bilir nefret ve öfkeyi de kaydeder. Mantık kalbe muhaliftir çoğunlukla. Her hangi bir işinizde mantık kalple çatışıyorsa kalbin kararına kulak verin.

Zira akıl yanılabilir sezgiler, kalp yanılmaz.

Bırakın tabuları, evrensel değerler taşıyorsanız sizden kimseye zarar gelmez. Kendi mutluluğunuzu seçin. Unutmayın mutluluk için helal dairesi geniştir.

Yapılan bilimsel araştırmalar gösteriyor ki insanların ölüm anında yaşadıkları pişmanlıklar yaptıkları için değil, yapamadıkları, ıskaladığı mutluluklar içindir.

Huzur ve mutluluk saçan insanların bizlerle ve sizlerle  olması temennilerimle…

Sevgi, Saygı ve selamlar sizler için olsun.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum