Yasemin Avanoglu Aydoğan

  Yasemin Avanoglu Aydoğan

  Yasemin'den Şiirler

  Hakkında

  Yasemin Avanoğlu Aydoğan İstanbul’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Kayseri’de tamamladı. İstanbul Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra çeşitli iş ve sanat dallarına yönelik sertifika programlarına katıldı. Kendi aile şirketlerinde görev aldı.

  Uzun bir süre resim sanatı eğitimi de alan yazar, resim çalışmalarıyla çeşitli karma sergilere katıldı ve kendi atölyesini kurdu. Sosyal sorumluluk projeleriyle kamu yararına çeşitli yardım kuruluşları ve derneklerde başkanlık ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.

  Halen birçok dernekte aktif olarak görevlerini sürdürmektedir. Bunlardan bazıları: Kayseri İli Yardım Derneği, Koruncuk Vakfı, ALS Derneği, Kayseri Sümer Fen Lisesi Mezunlar Derneği’dir. Yerel gazete ve televizyon kanallarında yazı ve şiirlerini yayımlamaktadır. Çeşitli TV kanalları başta olmak üzere, ana akım ve alternatif medya aracılığı ile şiirlerini seslendirmektedir. Yazarın ilk kitabı olan Harflerime Sevgi Ektim, 2013 yılında yayımlandı. Yasemin Avanoğlu Aydoğan; resim, müzik, şiir ve denemelerini kişisel sosyal medya hesapları aracılığıyla takipçi ve okurlarıyla paylaşıyor..