Ayşegül Aldinç ile nostalji gecesi Fişekhane'de

Popüler müziğin ikon isimlerinden Ayşegül Aldinç, zamana damgasını vuran hit şarkıları ile Fişekhane’de. 18 Aralık ve 26 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek ve en sevilen şarkıların hep birlikte söyleneceği Ayşegül Aldinç konserlerinin biletleri ise online etkinlik biletleme platformu Biletinial’da.

Ayşegül Aldinç ile nostalji gecesi Fişekhane'de
07 Aralık 2023 - 10:05
“Alimallah”, “O Kız”, “Durum Leyla” gibi birçok sevilen şarkısıyla müzikseverlerin gönlünde taht kuran popüler müziğin ikon isimlerinden Ayşegül Aldinç, Fişekhane’de müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak. 18 Aralık ve 26 Ocak tarihlerinde Fişekhane’de sahne alacak olan Ayşegül Aldinç, geniş repertuvarındaki hafızalara kazınmış hit şarkılarını seslendirecek. Konser biletleri Türkiye’nin lider online etkinlik biletleme platformu Biletinal’dan ulaşılabilecek.

Şarkıcılığının yanı sıra oyunculuğu ile de sevildi

Ayşegül Aldinç'in sanat kariyeri ilk olarak 1981'de İrlanda'da yapılan Eurovision Şarkı Yarışması'na Modern Folk Üçlüsü ile katılıp Ali Kocatepe'nin bestesini seslendirdiği "Dönme Dolap" isimli şarkı ile başladı. 1988 yılında ilk albümü "Ve Ayşegül Aldinç" ile profesyonel müzik hayatına başladı. Karasevda, Gözlerin Su Yeşili gibi hitlerin bugüne kadar geldiği bu albümden sonra 1991 yılında içinde "Sorma" gibi daha sonra birçok önemli şarkıcı tarafından söylenen hiti barındıran "Benden Söylemesi" adlı albümü yayınlandı.

1993'te Onno Tunç'un müzik yönetmenliğini yaptığı "Alev Alev" albümü “Alev Alev”, “Yanlışsın”, “Al Beni” gibi hitler üretti. 1996'da çıkan "Söze ne Hacet" isimli albüm ise “Alimallah”, “Beni Hatırla”, “Anladım Ben Seni” gibi şarkılarla unutulmazlar arasına girdi. 2000 yılında çıkardığı "Nefes" albümünde “Ben Kimselere Yar Olmam”, “Haberi Yok” ve “Nefes” öne çıktı.

Ayşegül Aldinç müzik çalışmalarının yanı sıra sinema filmleri ve dizilerinde önemli yönetmenler ve oyuncularla çalışıp çeşitli ödüller aldı. Bunlar arasında en önemlileri 1986 yılında yönetmenliğini Orhan Aksoy'un yaptığı ve Ediz Hun'la başrolleri paylaştığı “Acımak”, 1987'de Şerif Gören'in yönettiği, bir çok dış festivallerde gösterilen, başrolleri Kadır İnanır'la paylaştığı “Katırcılar”, 1989'daTarık Akan'la oynadığı Yavuz Özkan filmi “Yağmur Kaçakları”, 1992-1993 döneminde Tarık Akan'la oynadığı Yusuf Kurçenli'nin tv dizisi Taşların Sırrı, yine Orhan Oğuz'un yönetmenliğinde Uğur Yücel'le oynadığı 1994 yapımı TV dizisi “Aziz Ahmet”, aynı yıl Tunca Yönder'in sinema filmi “Ağrıya Dönüş”, 1995 yapımı, kendisine Adana Altın Koza Film Festivali ve Magazin Derneği Ödülleri'nde Yılın En İyi Kadın Oyuncusu Ödülünü kazandıran Osman Sınav'ın filmi “Gerilla”da rol aldı. 1999 yılında o zamana kadar Türkiye'de en çok seyirciyi toplayan Gani Müjde'nin “Kahpe Bizans” filminde ve yine aynı yıl gösterime giren bol ödüllü “Güle Güle” filminde oynadı. 2000 yılında yine Yavuz Özkan ve Tarık Akan'la ikinci kez “Hayal Kurma Oyunları”nda bir araya geldi. 2001 yılında BKM projesi TV dizisi “Aşk ve Gurur”da, 2003 yılında TRT dizisi “Son Yaprak”ta, 2005 yılında ise Misi isimli dizide rol aldı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum