KAYSERİ GAZETECİLER CEMİYETİ SİLAHLI SALDIRIYI KINADI

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti gazeteci Azim Deniz'e yapılan silahlı saldırıyı kınadı.

KAYSERİ GAZETECİLER CEMİYETİ SİLAHLI SALDIRIYI KINADI
05 Şubat 2024 - 15:37
Kayseri Gazeteciler  Cemiyeti gazeteci Azim Deniz'e yapılan silahlı saldırıyı kınadı.

Yapılan açıklamada, "Gazeteci Azim Deniz evinin otoparkında kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından silahla yaralandı. Karnından ve bacağından vurulan meslektaşımız hastaneye kaldırıldı. Başarılı bir operasyon geçiren Azim Deniz’in sağlık durumu iyi ve hayati tehlikesi bulunmamaktadır." denildi. Açıklama ise şöyle

LANETLE KINIYORUZ...'

Gazeteci Azim Deniz evinin otoparkında kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından silahla yaralandı. Karnından ve bacağından vurulan meslektaşımız hastaneye kaldırıldı. Başarılı bir operasyon geçiren Azim Deniz’in sağlık durumu iyi ve hayati tehlikesi bulunmamaktadır.
Silahlı saldırıyla ilgili yazılı açıklama yapan Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ, “Mesleğimize ve meslektaşlarımıza yönelik saldırılara bugün maalesef bir yenisi eklendi.  Halkın haber alma özgürlüğü adına fedakârca görev yapan meslektaşlarımız zaman zaman böyle çirkin saldırıya uğruyor. Bugün de Azim Deniz’e kahpece saldırıldı. Tek tesellimiz arkadaşımızın hayati tehlikesinin bulunmaması.
Meslektaşımıza pusu kurularak yapılan kahpe saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Saldırganların bir an önce yakalanması ve adalete teslim edilmesi konusunda kolluk kuvvetlerine güvenimiz tam. Meslektaşımız Azim Deniz’e ve tüm meslektaşlarımıza  geçmiş olsun derken,  konunun takipçisi olacağımızı da kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz” diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum