Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit ,Özdağ Kayseri'nin Melikgazi İlçesi Danişmendgazi Mahallesi'nde meydana gelen taciz olayının ardından yaşanan olaylarla ilgili açıklama yaptı ve vatandaşları sağ duyulu olmaya davet etti. 

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit  Özdağ, "Sevgili Kayserililer, polis güçlerine yardımcı olarak evlerinize dönün. Tepkinizi gösterdiniz. Olayların büyümesi Türkiye’nin düşmanlarının işine yarayacaktır. " dedi. 

 

Ümit Özdağ'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklaması ise şöyel:

"KAYSERİ’de Eskişehir Bağları* mahallesinde
-Suriyeli bir sığınmacı, 5 yaşındaki başka bir Suriyeli kız çocuğuna tecavüz eder. 
-Tecavüzcüyü almak isteyen Polise karşı, tecavüzcünün yakınları zorluk çıkarır ve olaylar büyür. 
-Mahallede yaşayan Türkler olayı duyunca polise direnen Suriyelilere tepki gösterir. Diğer mahallelerden gelen Türkler de sokağa çıkar ve Suriyelilere tepki gösterirler. 


-olaylar bir anda büyür. Polis sayısı yetersiz kalır. Valilik talimatıyla istirahatli tüm polisler acil göreve çağırılır
-Valilik Polislere suriyelileri koruyun talimatı verilir. 
Suriyeli nüfusun yoğun olduğu *Danişmend Gazi* Mahallesinde de Kayseri halkı sokağa çıkarak gösterilere başlar. O mahalleye de Polis sevk edilir. Olayların bu noktaya gelmesinin nedeni hiç şüphesiz şımartılan Suriyelilerin tecavüzcüyü polise vermeyip, direnmesidir. 
Sevgili Kayserililer, polis güçlerine yardımcı olarak evlerinize dönün. Tepkinizi gösterdiniz. Olayların büyümesi Türkiye’nin düşmanlarının işine yarayacaktır. 
@zaferpartisi"

 

Haber: Mustafa DURAN / AYAKLIGASTE.COM