İYİ PARTİLİ Yurdaer Şahin Eskişehir Bağlarında yaşanan olaylarla ilgili sağduyu çağrısı yaptı. Yurdaer Şahin, "Kıymetli hemşehrilerimiz olayların daha fazla büyümesi Türkiye düşmanlarını sevindirir sağ duyulu olun" dedi. 

Eskişehir Bağları Danişmendgazi Mahallesi'nde meydana gelen taciz saldırısının ardından bölgede suriyelilere yönelik büyük bir öfke oldu Mahalledeki öfkeli kalabalık dün gece geç saatlere kadar Suriyeli vatandaşların işyerlerine ve araçlarını ateşe verdi. Oalayların çıkması üzerine bölgeye çok sayıda güvenlik güçleri sevk edildi.

Çıkan olayların ardından bir çok siyasi parti temsilcisi vatandaşlara sağ duyu çağrısı yaptı. İYİ Partili Yurdaer Şahin'de vatandaşlara sağ duyulu olmaya davet ettti. Yurdaer Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 

 " Suriyeli bir sığınmacının, 5 yaşındaki başka bir Suriyeli kız çocuğuna tecavüz etmesi sonucu çıkan olayları takip ettik.  Suriyeli nüfusun yoğun olduğu *Danişmend Gazi* Mahallesinde de Kayseri halkı sokağa çıkarak gösterileri yapmış ve tepkisini ortaya koymuştur.  Ancak vatandaşımız bu tepkisini ortaya koydu ve olayların daha fazla büyümemesi için vatandaşlarımızı sağ duyulu olmaya davet ediyorum  Değerli Kayserili hemşehrilerimiz lütfen   polis güçlerine yardımcı  olun ve evlerinize gidin Olayların daha fazla büyümesi Türkiye’nin düşmanlarının sevindiri" dedi.

 

Haber: Mustafa DURAN  / AYAKLIGASTE.COM