GAZİANTEP'TE HİSSELİ ARSADAN PAY ALAN KİŞİLER MAĞDUR EDİLDİ!

  Gaziantep'te hisseli bir arsadan pay satın alan 12 aile, yasadaki boşluk sebebiyle büyük mağduriyet yaşadı. Ev sahibi olma hayaliyle birikiminden, aracından feragat eden aileler, arsanın eski ortağı B. N. tarafından mağdur edilmeye devam ettiği iddia edildi.

  GAZİANTEP'TE HİSSELİ ARSADAN PAY ALAN KİŞİLER MAĞDUR EDİLDİ!
  03 Nisan 2024 - 15:37 - Güncelleme: 03 Nisan 2024 - 15:49
  Gaziantep'te aralarında evi yıkılan depremzedelerin de bulunduğu 12 aile, "bir inşaat yapılır da ev sahibi oluruz" düşüncesiyle kimisi aracını kimisi altınını satarak hisseli bir arsadan pay satın aldı. Ancak mağduriyet işte tam da bu noktada başladı.

  ŞUFA HAKKININ DOLMASINA 1 AY KALA DAVA AÇTI

  Hisse satın alan vatandaşlar, bir çoğu tapuya belediyenin rayiç bedelini yazdı. Hisseli arsanın en eski ortaklarından olan B. N. ise bu durumu fark ederek 2 yıl boyunca sessiz kalarak, şufa hakkı yani ön alım hakkının dolmasına 1 ay kala 12 hissedara şufa davası açtı. 2 Yıl boyunca bekleme sebebinin ise enflasyondan faydalanıp 2 yıl önceki ödenen paradan hisseleri satın almak istemesi olarak düşünülüyor.

  GÜNCEL DEĞERİ 40 MİLYON TL'LİK HİSSELERİ 7-8 MİLYON TL'YE ALMAYA ÇALIŞIYOR

  Hisseli arsanın eski ortaklarından olan B. N., tapuda yazılan değer üzerinden hisseleri almak için harekete geçti. Şu anda güncel değeri 40 milyon TL olan hisseleri 7-8 milyon TL'ye almayı hedefleyen N., durumu fark etse de sessiz kalarak ailelerin mağdur olmasına yol açtığı iddia edildi.

  "MALIMIZI YOK PAHASINA ALMA" RİCASI KARŞILIKSIZ KALDI

  Mağdur aileler, sorunlarının çözülmesi için B.N.'nu ve itü de akademisyen olan kardeşi  G. N.’nu arayarak, "Malımızı yok pahasına almayın" diyerek ricada bulunsa da karşılığında suratlarına kapanan bir telefon buldu. Mağduriyet yaşayan aileler, Adalet Bakanlığından bu soruna bir çözüm bulmalarını ve bir an önce haklarını almayı bekliyor.

  İlerleyen günlerde başlayacak olan duruşmaların nasıl sonuçlanacağı ise merakla bekleniyor. Yetkililer ise hisseli arsa alırken dikkat edilmesi hususunda uyarıda bulunuyorlar.

  Haber: AYAKLIGASTE.COM

  FACEBOOK YORUMLAR

  YORUMLAR

  • 0 Yorum