Fatih DOĞAN

Fatih DOĞAN

Misafir Kalem

ASLAN PAYI YALÇIN'IN

08 Kasım 2021 - 17:13

Beşiktaş taraftarı Şampiyonlar Ligi müziğini yeniden duyduğunda şöyle bir duygu içerisindeydi: "Şampiyon olan kadroya birkaçı dünya yıldızı 12 tane iyi takviye yaptık. 2016-17 sezonundaki gibi UCL'de bir başarı hikayesi yazabiliriz!...

Ancak Sergen Yalçın yönetiminde 4 maça çıkıp 0 puanda kaldı. Sadece 2 gol atıp 12 gol yemesi cabası...

Pekala başarısızlığın mazereti ne? Avrupa ile aramızda açılan makastan hepimizin haberi var. Ama bu makasın karşılığı bu oyun mudur? Arkası bitmeyen sakatlıklar, sahada oynayamayan yıldızlar!.

İstanbul'da kamp yapan oyuncular da ChelseaLecister, Sporting ve Barcelona'da sezon başı kampı yemiş oyuncular da dün Lizbon'da yoklar! Niye yoklar? Kabul! Beşiktaş yönetimi "muhteşem" Sergen Yalçın "kral", oyuncular "kutup yıldızı!"... Bu konuyu irdeleyenler ise art niyetli!.. Ama bilinmeli ki bu sorunun çözümünü aramadıkça ve cevabını bulmadıkça Beşiktaş'ın başı ağrımaya devam edecek.

Sergen hoca orta sahayı Mehmet Topal, Josef ve Atiba ile kurunca daha kontrollü ve sağlam oynayacağını düşünmüştüm.

Ancak hiç öyle olmadı. Takım sahada defansif yönü güçlü oyuncularla önde açık oynamaya kalktı. Paulinho, Sarabia, Pedro Goncalves başta bu iddialı oyunu affetmedi. Başarıda olduğu gibi başarısızlıkta da herkesin payı vardır.

Aslan payı da Sergen Yalçın'ındır. Bu saatten sonra yenilen gollerin hesabını sormak değil "Hoca söyle bu iyi takım neden oynamıyor?" sorusuna cevap bulmaktır.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum