KISITLI İMKÂNLARI İLE "SOKAK KEDİLERİNİ" AÇ BIRAKMIYOR

Kayseri’nin Yahyalı İlçesinde yaşayan elma seçme işinde gündelikçi olarak çalışan Fatma Güldoğan, kısıtlı imkânlarına rağmen yaklaşık 20 sokak kedisini besliyor.

KISITLI İMKÂNLARI İLE "SOKAK KEDİLERİNİ" AÇ BIRAKMIYOR
26 Ocak 2022 - 19:14

İlçenin Seydili Mahallesi’nde yaşayan asgari ücretin yarısı ücret ile geçimini sağlayan Fatma Güldoğan, iş dönüşünde onu bekleyen sokak kedilerini aç bırakmıyor. 
Kedileri çok sevdiğini ve onları aç bırakmamak için imkânlarını zorladığını belirten Fatma Güldoğan’a Yahyalı Belediyesi yardım elini uzattı.
Fatma Güldoğan’ı evinde ziyaret eden Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, bundan sonra belediye olarak kediler için Fatma Güldoğan’a düzenli mama yardımı yapacaklarını belirterek, kedileri bu soğuk günlerde aç bırakmayan Fatma Güldoğan’a teşekkür etti.
Başkan Esat Öztürk konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Fatma Hanıma yürekten teşekkür ediyorum. Kendisi sokakta yaşayan kedileri sahiplenerek onları düzenli olarak besliyor. Soğuk kış günlerinde onlarında sevgiye ve merhamete ihtiyaçları var. Peygamber Efendimiz, “merhamet etmeyene, merhamet edilmez” diyor. Biz yaban hayvanlarına, sokak hayvanlarına merhamet etmek zorundayız. Belediye olarak biz her zaman hayvanlar ile yakından ilgileniyoruz. Onları aç bırakmamak için doğaya yem bırakıyoruz. Ama kendi çabasıyla sokak kedilerine bakan Fatma Hanım bizleri gerçekten mutlu etti. Biz bugün onu ödüllendirmek istedik. Bu merhameti hiçbir zaman eksilmesin. İnşallah biz kendisine her zaman destekçisi olacağız.” Diye konuştu.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum