• Reklam
  • Reklam

KAYSERİ PROTOKOLÜNDEN MEVLİD KANDİLİ MESAJLARI

Kayseri'deki bir çok siyasi parti temsilcileri, belediye başkanları, STK temsilcileri ve oda başkanları, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

KAYSERİ PROTOKOLÜNDEN MEVLİD KANDİLİ MESAJLARI
25 Eylül 2023 - 14:10 - Güncelleme: 25 Eylül 2023 - 16:00
Kayseri'deki bir çok siyasi parti temsilcileri, belediye başkanları, STK temsilcileri ve oda başkanları, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN “MEVLİD KANDİLİ” MESAJI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Mevlid Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Mevlid Kandili’nin İslam âlemi başta olmak üzere tüm insanlığa sağlık, rahmet, bereket ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan temenni ederim” dedi.

Başkan Büyükkılıç, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajında, tüm İslam âleminin Mevlid Kandili’ni tebrik eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “İnsanlığın kurtuluşu için gönderilen son Peygamber Hz. Muhammed’in (S.A.V) dünyayı şereflendirdiği gecenin tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum” diye konuştu.

Büyükkılıç, Hz. Muhammed'in (S.A.V) doğduğu gün olan bu günün önemine işaret ederek, mesajında şunları söyledi:

“Örnek şahsiyeti ve risaleti ile bugün en çok ihtiyaç duyulan insanlık örneğini bize sunan Hz. Muhammed’i (SAV) büyükten küçüğe, yaşlıdan gence, kadından erkeğe tüm insanlık olarak kendimize örnek almalıyız ve rehber edinmeliyiz. Hadis-i şerifinde ‘Güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderildim’ şeklinde buyuran Hz. Muhammed’e (SAV) layık birer ümmet olabilmeyi temenni ediyorum.”

Başkan Büyükkılıç, mesajında başta Kayserililer olmak üzere, tüm İslam âleminin Mevlid Kandili’ni kutladı. 

**

BAŞKAN PALANCIOĞLU'NDAN “MEVLİD KANDİLİ” KUTLAMA MESAJI

Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak tüm İslam âleminin Mevlid Kandili’ni tebrik etti.
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in dünyaya teşriflerinin yıl dönümünü idrak etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Palancıoğlu, Mevlid Kandili'nin tüm insanlık için sağlık ve esenlik getirmesini dileyerek, "Âlemlere rahmet olarak dünyaya gelen sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) doğduğu gece olan bu mübarek geceyi idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz. Bütün insanlığa rahmet elçisi olarak gönderilen ve insanların en hayırlısı olan Peygamber Efendimiz’in yeryüzünü şereflendirmeleri insanlık tarihinin en müstesna en önemli hadiselerinden biridir. Bu anlamlı gecenin barış, huzur ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını diliyorum. Hz. Peygamber’imizin sünneti, Kur’an’ın hayata dönüşmüş şeklidir. Kandiller sunduğu manevi atmosferiyle daralan gönülleri ve kararan kalpleri aydınlatan, hayatımıza berraklık katan mübarek gecelerdir. Bu güzel ve nurlu gecenin; hayatımızı O’nun yüce ahlakıyla sürdürmemize, birliğimizin ve kardeşliğimizin güçlenmesine vesile olmasını ve hayırlar getirmesini dilerim. Ülkemizin ve İslam âleminin Mevlid Kandili'ni en içten dileklerimle kutluyor, Mevlid Kandili’nin İslam âlemi başta olmak üzere tüm insanlığa sağlık, rahmet, bereket ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan temenni ederim." dedi.


 */*


BAŞKAN YALÇIN’DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (sas) dünyaya teşrifi olan Mevlid Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Başkan Yalçın mesajında, peygamber efendimizin dünyaya teşriflerinin insanlık tarihinin en önemli olayı olduğuna dikkat çekerek, “O’nun gelişiyle birlikte insanlık karanlıktan aydınlığa, dalaletten hidayete ermiştir. İnsanlığın huzur ve saadet tarihi yeniden yazılmaya başlanmıştır.” ifadelerine yer verdi.
Mevlid Kandili’nin aynı zamanda dua saati de olduğuna dikkat çeken Başkan Yalçın mesajını şu şekilde tamamladı: “Hemşehrilerimizin kandilini tebrik ediyor, bu hayırlı gecenin başta ilçemiz, şehrimiz ve ülkemiz olmak üzere bütün İslam âlemine hayırlar getirmesini niyaz ediyorum.”
PEYGAMBERİMİZİN RAHMET YÖNÜ GÖRSELLERDE
Öte yandan Başkan Yalçın, ilçe genelindeki açık hava görsellerinde yayınlanan Mevlid Kandili tebrik mesajında, Enbiya Suresi 107. Ayetin “Resulüm! Biz seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik” mealine yer verdi.
Görselde ayrıca Yaman Dede Kültür ve Sanat Evi’ndeki Talas Tıpkıbasım Mushaflar Kur’an-ı Kerim Sergisinden kesit yer aldı.


 

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR’DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Çolakbayrakdar mesajında; Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in, dünyayı teşrifleriyle kainata; huzur, barış, mutluluk ve rahmet getirdiğini söyledi.
Başkan Çolakbayrakdar, kainata rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz’ in varlık alemini şereflendirdiği zaman diliminin Mevlid Kandili olarak kutlandığını hatırlatarak, Mevlid Kandili’ni iyi değerlendirmek gerektiğine dikkat çekti. Başkan Çolakbayrakdar açıklamasında; “Peygamber Efendimiz (S.A.V) insanlığa huzur ve mutluluk reçetesi getirmiş ve geleceğe de örnek olmuştur. Mevlid Kandili, kutlu bir gecedir. İnsanlık, Hazreti Peygamber’in reçetesine her geçen gün daha çok ihtiyaç duymaktadır. Bu vesileyle Rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı bu gecenin; vatanımıza, milletimize, gönül coğrafyamıza ve İslam Alemine; sağlık, mutluluk, bereket ve huzur getirmesini Yüce Rabbimiz’ den niyaz ederim” ifadelerine yer verdi.

**
BAŞKAN DEMİREZEN’İN MEVLİD KANDİLİ MESAJI 
Milliyetçi Hareket Parti Kayseri İl Başkanı Seyit Demirezen, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, Türk-İslam aleminin kandilini kutladı. Demirezen mesajında, “Mevlid Kandili, Türk-İslam alemine hayırlara vesile olsun, Yüce Allah birliğimizi ve beraberliğimizi sonsuz kılsın” dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Seyit Demirezen, yayınladığı kandil mesajında Mevlid Kandil’inin önemine değinerek “Mevlid gecesi, Peygamber Efendimizin doğduğu mübarek bir gecedir. Efendimiz Hazreti Muhammed’in dünyaya teşrifi dolayısıyla rebiyülevvel ayının 12’nci günü idrak edilen Mevlid Kandili'nin Türk-İslam alemine hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim. Bu vesileyle, tutsak bulunan Türk yurtlarında dini ve etnik saldırılara maruz kalan soydaşlarımızın da mübarek mevlidini kutluyorum. Yüce Allah’tan Türk Dünyasına sabır, selamet ve birlik niyaz ediyorum. Ne Mutlu Türküm Diyene” İfadelerine yer verdi. 

**

BAŞKAN GÜLSOY’DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) dünyayı şereflendirdiği gün olan Mevlid Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Gülsoy mesajında, "Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) yeryüzüne teşrifi vesilesiyle bir Mevlid Kandili’ni daha idrak ediyor olmanın manevi mutluluğu içindeyiz. " dedi.

“PEYGAMBER EFENDİMİZ HİKMETİN GÜNEŞİDİR”

Başkan Gülsoy mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İnsanlığın karanlığa boğulduğu bir anda Cenab-ı Allah’ın nuru ve rahmeti olarak gönderilen Peygamber Efendimiz, dünyanın üzerine bir güneş gibi doğmuş, tebliğ ettiği son din İslamiyet insanlığın kurtuluş reçetesi olmuştur. Üstün ahlakı ile; Peygamber Efendimiz hidayetin şafağıdır, hikmetin güneşidir, kemale ermenin, kendini bilmenin, kalple dil arasındaki tutarlılığın özü, iman dünyamızın rehberi, var oluşumuzun sırrına vakıf olmuş Allah sevgilisidir. Hayat tarzı ve yaşam biçimi olarak tüm insanlığa örnek olan Efendimiz; iyiliğin, güzelliğin, cömertliğin, ilkeli, ahlaklı ve adaletli oluşun emsalsiz şahsiyetidir. Peygamber Efendimizi hakkıyla tanımak; güzel ahlakı, kardeşliği, ahde vefayı, merhameti, dostluğu, cesareti, adaleti, erdemli davranışı, başkasının iyiliği için çalışmayı, Allah’a kulluğu, gerçek manada özgürlüğü anlamak demektir. Bugün yeryüzü onun getirdiği değerlerle buluşursa insanlık huzuru yaşayacaktır. Dünyayı, İslam’ın şefkat, merhamet, hakkaniyet, güzel ahlak ve bir arada yaşama ilkeleriyle tanıştırmak ise son Peygambere ümmet olmanın onurunu yaşayan müminlerin iman ve kulluk sorumluluğudur. İçinde bulunduğumuz çağda da, O'nun öğütlerine, telkinlerine her zamankinden daha çok ihtiyaç duymaktayız. Bizde yaptığımız her işte hakkı ve hakikati gözetme noktasında gayret gösteriyoruz. Kutlu yolculuğun elçisi Efendimizin yolundan giderek, Allah rızasını kazanmak ve peygamberimizin şefaatine nail olmak için çalışıp dualarla kapısına varmalıyız. Bu nedenle Mevlid Kandili O'nun getirdiklerini anlamak için önemli bir fırsattır. Her bakımdan kıvranan insanlığa, verdiği mesajlarla sıkıntılardan çıkış yolunu gösteren Peygamberimiz, günümüz insanına da kurtuluş reçetesini en güzel örnekleriyle vermiştir. Müslümanlar olarak sevgili Peygamberimizi ve onun mesajını her yönüyle doğru tanımalı, insanlığa doğru tanıtmalıyız. Müslümanlar için güzelliklere erişme, af ve mağfirete ulaşmanın vesilesi ve en kutlu yolu olan bu gecenin birlik ve beraberliğimize, dirlik ve düzenimize vesile olması temennisiyle; tüm İslam aleminin Mevlid Kandilini kutluyorum. Mevlid Kandilinin tüm dünyaya önce sağlık, ardından da barış, bereket ve huzurlar getirmesini Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum. Peygamberimiz Hz. Muhammed’i (S.A.V) salat-u selam ile yad ediyor, şefaatine nail olmayı diliyorum. "

**
MMO Kayseri Şube Başkanı Süleyman VAROL, Mevlid Kandili ile ilgili aşağıdaki açıklamayı yaptı .

                                          
Cenab-ı Allah'a şükürler olsun ki Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa (SAV) 'in dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan Mübarek Mevlit Kandilini huzur içerisinde karşılamaktayız.
Kâinatın Efendisi Yüce Peygamberimiz (SAV); sadece bir kavme değil, tüm insanlığa son peygamber olarak gönderilmiştir. O'nun doğumu insanlık tarihin yaşanmış en önemli, en güzel olayıdır. “Peygamber efendimizin doğumu, şüphesiz insanlık tarihinin en önemli hadiselerinden biridir. Çünkü Yüce Allah, O'nu bütün alemlere rahmet olarak göndermiştir”
İslam dini temiz bir ahlak dinidir ve tüm insanlığı ebedi kurtuluşa ve hidayete davet etmektedir. “ Mevlid-i Nebi, Peygamberimizin insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun örnek ahlakıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme gecesi olmalıdır. Bu   davetin başlangıcı olan Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’ın dünyayı şereflendirmesinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili’nin başta ülkemiz olmak üzere tüm İslam Âlemi ve insanlığa huzur, barış ve hoşgörü getirmesini,  onun ahlakıyla ahlaklanmasına ve bütün İslam âleminin huzuruna vesile olmasını diliyor, bu gecede yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların kabul olmasını Yüce Allah’tan niyaz eder,  Mevlit Kandilinizi en samimi duygularla kutluyorum.


 


 Haber: AYAKLIGASTE.COM 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum