NUH MEHMET KÜÇÜKÇALIK ANADOLU LİSESİ 40 YAŞINDA

Mezunlar buluşması için heyecanlı bir bekleyiş var. 
29 Haziran cumartesi günü saat 18.00 de kuruluşunun 40. Yılını okul bahçesinde kutlamaya hazırlanan NMKAL mezunları  mutluluk ve gururu bir arada yaşıyorlar. Kurulduğu günden bugüne Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından biri olan ve her geçen yıl değerine değer katan okul yüzlerce gencin yaşamına yön verirken Türkiye’nin geleceğine de ışık tutan mezunlar vermeye devam ediyor. 

Geleneksel sucuk-ekmek ziyafeti, müzikle eğlence, bol kahkahalı, bol hasret gidermeli olması beklenen buluşmada Küçükçalık’tan yolu geçen herkesin onurla taşıdığı Çalık Ruhu’nun doyasıya yaşanması bekleniyor. 

Saygıdeğer işinsanı, öğrencilerin gönlünde Küçükçalık Dedesi olarak taht kuran rahmetli Nuh Mehmet Küçükçalık’ın bağışları ile kurulan Anadolu Lisesi 1984 yılında açıldı. Kurucusu Nuh Mehmet Küçükçalık’ın da dediği gibi milli değerlerini hazmetmiş, beynelmilel bilim ve tekniği öğrenmiş, kendisine, ailesine, vatanına, milletine ve tüm insanlığa faydalı bir şahsiyet olarak mezun ettiği öğrencileri, ülkemizin saygın üniversitelerinde öğrenim hayatlarını devam ettirmiş, yüzlerce doktor, mühendis, avukat, idareci ile yüce milletimize ve tüm insanlığa hizmet etmektedir.
Atatürkçü düşüncenin temeli olarak laik, evrensel değerlere dayalı, demokratik, çağdaş, katılımcı, kaliteli eğitimi hedefleyen Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi, Ülkemize ve insanlığa hizmet sunacak bireyler yetiştirmeyi amaç edinmektedir.