MOBBİNG GÜNLÜKLERİ 7: ÖĞRETMENE KUMPAS KURAN İDARECİLER

Eğitim Gücü Sen Denizli Dış İlişkiler ve Basından sorumlu İl Başkan Yardımcısı ve Psikolojik Danışman Gülay Çetkin, 'Mobbing Günükleri yazı dizisine devam etti.

Gülay Çetkin şu görüşlere yer verdi:

Mobbing Günlükleri yazı dizimize devam ediyoruz. Duyup, gördüklerimizden sonra keşke yazacak bir şey bulamasak der hale geldik. Ama maalesef Cuma günlerimizi uzun süre dolduracak kadar konumuz var.
Bu haftaki konumuz kumpas. Birçok öğretmenimiz veli ve öğrencilerle işbirliği kurularak yapılan kumpaslar mağduriyet yaşadı. Ceza aldı.
Okul müdürü neden oturur o koltukta? Kurumu idare etmek için. Derse girmez, yetkileri vardır. Etrafı, olan biteni takip eder, yaşananları çözmek bir tarafa yaşanabilecek olayların da önüne geçer.
Ama şimdi bir müdür veya müdür yardımcısı öğretmen, öğrenci veya veli ile işbirliğine gidip kendilerine risk olarak gördükleri biri için kumpas kuruyorlar.
İşiniz bu mu Efendiler? Bizim ifade etmekten ar ettiğimiz onca sorun okulunuzda birikirken siz boş kaldınız da senaryo mu yazıyorsunuz?
Siz bilmezsiniz biz kaç kere izledik bu sinemayı.
Siz bilmezsiniz nasıl takip ediyoruz bu diziyi biz böyle yakından yakından.
Öğrenciye devamsızlık sileriz, not yükseltiriz diyen bir idareci ne isterse o öğrenciye yaptırır mı yaptıramaz mı?
Veliyi okula çağırıp Vatan Millet Sakarya ile iyi niyetler gösterilir, babacan tavırlar ile merhametten yapıyormuş izlenimi uyandırılarak veli dolduruluşa getirilir.
Yapmayın Efendiler!
Hepsini biliyoruz, anlıyoruz, görüyoruz.
Bu kadar mı hatanız, yanlışınız var ki korkuyorsunuz?
Sorumu geri alıyorum artık eminim. Öyle olmasa böyle olmaz çünkü değil mi? Yiyorsunuz döner ayranları. Ayran gaz yapıyor böyle ne yaptığınızı bilemiyorsunuz. Döner de dönmeye başladı o da bir sağlık problemine yol açmak üzere. Dikkat edin.
Fazla söze hacet olmadığı kanaatiyle şunu söyleyeyim Kıymetli Efendiler!
Kumpas kuruyormuşsunuz kurdurtmayız!
Öğretmene eziyet edecekmişsiniz ettirmeyiz!
Sizin bildikleriniz bizim bildiklerimizin yanında cicili bicili tatlı şeyler olarak kalır.
Hepsini nerden mi biliyoruz? Aramızda kalsın da yanınızdakiler size bz gönderdik. Yani siz kumpas konusu olan iddianızı ispat edemezsiniz ama biz sizin kumpas kurduğunuzu ispat edebiliriz.
Çok acele ediyorsunuz Efendiler! Etmeyin.
Sahi pimi çekilen bombanın patlamasına ne kadar kalmıştır.