MHP Genel Başkan Yardımcısı ve  Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir'den , UEFA'ya sert tepki geldi. Özdemir,  Merih Demiral'ı disiplin kuruluna sevk etmesine "UEFA’nın da bu şer kervana iştiraki son derece YANLI ve YANLIŞTIR." dedi. 

Özdemir'in açıklamaları şöyle:

"Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli @dbdevletbahceli  : #MerihDemiral evladımızın, gol sevincini #Bozkurt işaretiyle paylaşması anlaşılan içimizde ve dışımızda pek çok hastalıklı çevreyi rahatsız etmiş, bu suretle farklı arayış ve açıklamaların bahanesi olmuştur. Türk ve Türkiye husumeti aşikar olan dahili odakların yanı sıra UEFA’nın da bu şer kervana iştiraki son derece YANLI ve YANLIŞTIR."


"Merih Demiral’ı Avusturya ile oynanan maç sonrasında yaptığı Bozkurt işareti sebebiyle disiplin kuruluna sevk eden UEFA, açıkça nefret suçu işlemiş ve Türk Milleti’ne yönelik saygısızca tutum takınmıştır. Bozkurt, Türk Milleti’nin ortak değeri ve sembolüdür. Irkçı tutum takınarak, A Milli Futbol Takımı oyuncumuza karşı UEFA tarafından sergilenen ve kabul edilemez bu davranış, tüm Türkiye’ye karşı yapılmış büyük bir hatadır. UEFA bu yanlıştan bir an evvel dönmeli, ırkçı ve faşizan zihniyetle, Türkiye’ye karşı açıktan düşmanlık besleyen unsurları kendi bünyesinden derhal temizlemelidir."

 

Haber: Mustafa DURAN - AYAKLIGASTE.COM