Kayseri Valisi Gökmen Çiçek; dün akşam yaşanan olayların ardından Kayseri'deki STK temsilcileri ile bir araya gelerek gerekli tedbirlerin alınması için ortak  istişare toplantısı yaptı

Kayseri halkını sağ duyulu olmaya davet eden Vali Çiçek, "sağduyu içersinde devletimizin kurumlarına duydukları güven dahilinde sükunetle davranmaya davet ediyoruz." dedi. 

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek Resmi  x hesabında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Kıymetli Kayserili hemşehrilerimiz 

ilimizde dün akşam vuku bulan elim hadise neticesinde yaşanan üzücü olayların ardından bugün Kayseri Valiliğimizde, 

Milletvekillerimiz, İl Emniyet Müdürlüğümüz, İl Jandarma Komutanlığımız, Siyasi Partilerimizin İl Başkanlıkları, İl Müdürlüklerimiz, Kayserispor Yönetimimiz, Taraftar gruplarımız, Sivil Toplum Kuruluşlarımız, Oda ve Borsalarımız ve Muhtarlarımızla bir araya gelerek ilimizin huzur ve güvenliği için gerekli tedbirlerimizi ortak istişare ve görüşle almış bulunmaktayız. 

Tüm hemşehrilerimizin itidal ve sağduyu içersinde devletimizin kurumlarına duydukları güven dahilinde sükunetle davranmaya davet ediyoruz."

Vali Çiçek olayın çaktığı ilk dakikalardan itibaren Danişmentgazi Mahallesine gitti..

Kayseri ;Valisi Gökmen Çiçek olayın çıktığı ilk dakikalardan itibarın Eskişehir Bağları'na olay yerine giderek vatandaşlara sağ duyu çağrısı yapmıştı. 

Kayseri valisi Gökmen Çiçek, “Devlet gereğini sonuna kadar yapacak” dedi. Vali çiçek, şöyle devam etti: Sizden rica ediyorum, burada ne polisimizin ne başkasının canı yanmasın. 5 polisimiz ve bir arkadaşımız yaralı. Allah rızası için herkes evlerine gitsin. Devlet gereğini sonuna kadar yapacak”  diye vatandaşları sakinleştirmeye çalışmıştı.

Haber: Mustafa DURAN / AYAKLIGASTE.COM