İYİ Partili Yurdaer Şahin Hükümetin ekonomik politikasını eleştirdi  

İyi Parti'nin 31 Mart Yerel seçimlerinde Kocasinan Belediye Başkan Adayı olan Yurdaer Şahin hükümetin ekonomik politikalarını eleştirdi. 

 Mehmet Şimşek yönetimindeki Hazine ve Maliye Bakanlığının, dünyada az örneğine rastlanan vergi ve zamlarla kamuoyunun yoğun tepkisini çektiğini kaydeden Yurdaer Şahin,

Yurdaer Şahin, 1 Temmuz'dan sonra tatile girmesi beklenen TBMM'ye Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından sunulacak öneri paketi, iktidara yakın haber kuruluşları tarafından “vergide adalet”, “çok kazanandan çok, az kazanandan az vergi” gibi bir algı yaratıldığını ancak gerçeğin bununla tam tersi olduğunu söyledi.

 Yurdaer Şahin,  “Bu uygulamalar zinciri ülkemizde emeğiyle geçinen milyonları uçuruma sürüklemeyi hedefliyor ama en çok da gençleri. Bunun nedeni çok açık. Okul masraflarını çıkarmak için, harçlığını çıkarmak için motokuryelik yapanlar çoğunlukla gençler, garsonluk yapan çoğunlukla gençler,Motokuryelik ve garsonluk yaparak harçlığını çıkarıp geçimini sağlayan, biriktirdikleriyle de yılda bir-iki ülke görmeyi arzu eden bir genç için ölüm yasası bu” ifadelerini kullandı." dedi. 

Yurdaer Şahin Mehmet Şimşek'in yönetiminde çıkartılması düşünülen bu yeni vergilerin  dargelirlinin belini biraz daha bükeceğini söyledi. Şahin,   "Malesef iktidar yandaşı 3-5 inşaat şirketinin son 10 yılda 128 kez affedilip vergileri silindi." dedi. 

 

Haber: AYAKLIGASTE.COM