İYİ Partili Yurdaer Şahin Emekli Aylıklarına zam yapılması gerektiğini söyledi. Şahin, En düşük emekli aylığının mutlak suretle asgari ücret seviyesinde olması gerektiğini diğer emeklilere de de bu oranda seyyanen zam yapılması gerektiğini kaydetti. 

İYİ Partili Kocasian Belediye Başkan Adayı Yurdaer Şahin Emekli Aylıklarına zam yapılması gerektiğini söyledi. Artan hayat pahalılığı ve her gün gelen zamlarla emektlinin alım gücünün çok aşağılara indiğini belirten Yurdaer Şahin, sözlerine şöyle devam etti:

  "Mevcut iktidar  Emeklilerimizi yeterince mağdur etti.  Emekli aç, emekli sefalet içerisinde bu utanç everici tablu mutlak s uretle düzeltilmeli.  Ancak en düşük emekli aylığı alan milyonlarca vatandaşımızı "Kök maaş" illüzyonu ile açlığa mahkum ettiniz. Bu mağduriyeti bir nebze hafifletmek için  şu an bir düzenleme içinde olduklarını söyleyen iktidar mensupları bu konuda çok cömert davranmalılar.  En düşük emekli aylığının 10.000 TL'den 12.500 TL çıkacağı yönünde kulis bilgileri var şayet böyle olursa hakikaten milyonlarca emekli açlığa sefalete mahkum edilmiş olur. En düşük emekli aylığı mutlak suretle asgari ücret seviyesinde olmalı" dedi. 

 

Haber: Mustafa DURAN/ AYAKLIGASTE.COM