İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ: İKTİDAR ÇİFTÇİYE ÜRETMEYİN MESAJI VERİYOR

-İKTİDAR, TÜRKİYE ÇİFTÇİSİNİN HAKKINI İTHALAT YAPARAK ÇALMAKTADIR

-TÜRKİYE BUGÜN 8,8 MİLYON TONLA DÜNYADA EN FAZLA BUĞDAY İTHAL EDEN 4’ÜNCÜ ÜLKE

-YABANCI ÇİFTÇİYE DESTEK VERECEĞİMİZE KENDİ ÇİFTÇİMİZİ DESTEKLEYELİM’

 

 İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, ‘AKP İktidarı, Türkiye çiftçisinin hakkını ithalat yaparak çalmaktadır’ dedi. Ataş, çiftçiye destek verilmesi gerektiğini belirterek, ‘Yabancı çiftçiye destek vereceğimize kendi çiftçimizi destekleyelim’ dedi.

 

 İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) konuştu. Çiftçilerin yaşadıkları sorunlara dikkat çeken Ataş, açıklanan hububat alım fiyatlarını hatırlatarak, ‘İktidar buğday ve arpada alım fiyatlarını açıkladı. Geçtiğimiz yıl 8.250 lira olan ekmeklik buğday fiyatı bu yıl sadece yüzde 12,1 artışla 9.250 lirada kalmıştır. Makarnalık buğday 10 bin lira, arpa ise 7.250 lira olmuştur. Böylece yıllık yüzde 75 enflasyonun olduğu Türkiye'de çiftçiye iktidarın verdiği fiyat artışı resmî enflasyonun dahi çok altında kalmış, iktidar çiftçiye açıkça ‘Üretmeyin’ mesajı vermiştir’ şeklinde konuştu.

 

İKTİDAR, TÜRKİYE ÇİFTÇİSİNİN HAKKINI İTHALAT YAPARAK ÇALMAKTADIR

 

‘İktidar, Türkiye çiftçisinin hakkını ithalat yaparak çalmaktadır’ diyen İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, ‘Türkiye bugün 8,8 milyon tonla dünyada en fazla buğday ithal eden 4’üncü ülke konumuna gelmiştir. Buğdayda taban alım ücreti en az 15 bin lira olmalıdır. Aksi takdirde Türkiye'de daha çok ithalat yapılacaktır. Yabancı çiftçiye destek vereceğimize kendi çiftçimizi destekleyelim’ dedi.