Kayseri'de futbolun içinde  ve Kayseri futbol kamuoyunun da yakından tanıdığı isimlerden birisi olan, Türkiye genelindeki iki kadın amatör spor kulübü başkanından birisi olan iş insanı Hülya Doğan'ın torunu Taekwando  kuşak sınavını başarıyla tamamladı. 

Kuşak Sınavını İş insanı Hülya Doğan'da izledi 

Türkiye genelinde amatör kulüp başkanı olarak tarihe geçen  iş insanı Hülya Dogan'ın torunu Metin Doğan bugün kuşak sınavına girdi. Metin Doğan'ın Şampiyonlar Köse Spor Kulübünde düzenlenen  kuşak sınavını babannesi Hülya Doğan'da izledi. 

"Torunumla büyük gurur duydum" 

Antrenörler,  Yıldırım Köse, Hasan Höse ve Handenur Şahin'in yönetiminde gerçekleştirilen kuşak sınavını sonuna kadar takip eden iş insanı Hülya Doğan, torununun bu sporu başarıyla yaptığını ve bundan dolayı da büyük bir gurur duyduğunu söyledi. 

 

"Gençleri spora yönlendirmek çok önemli"

Gençlerin spora yönlendirilmesi gerektiğini bunun için herkese görev düştüğünü belirten iş insanı Hülya Doğan, " Torunumunda yer aldığı kuşak sınavlarını çok keyif alarak izledim. Gençlerimize gerçekten buna benzer önemli faaliyetlerin daha fazla önem vermemiz gerekiyor spora yönlendirmemiz  gerekiyor. İşte o zaman kötü alışkanlıktandan kurtulacaklar ve daha bilinçli bir birey olarak ülkelerine milletine bayrağına daha faydalı olacaklar." dedi.

Hülya Doğan, torunu Metin Doğan'ın  Taekwando  ilerleyen süreçte çok başarılı bir sporcu olacağına inandığını bunun için ellerinden gelen bütün desteği de vermeye hazır olduklarını söyledi.  

"Türkiye'nin en iyisi olduğu için burayı tercih ettik"

Hülya Doğan, Türkiyenin en iyi kulublerinden biri olduğu için Şampiyonlar Köse Kpor Kulbünü tercih ettiklerini de sözlerine ekledi.

 

Haber: Mustafa DURAN / AYAKLIGASTE.COM