CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KAYSERİ'DEKİ OLAYLARLA İLGİLİ MUHALEFETİ SUÇLAYARAK: "VANDALLIKLA SOKAKLARI ATEŞE VERMEK KABUL EDİLEMEZ" DEDİ. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kayseri'deki olaylı gece ile ilgili konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Vandallıkla sokakları ateşe vermek kabul edilemez" dedi. 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda yaptığı konuşmada dün gece Kayseri'nin Eskişehir Bağları'nda meydana gelen olaylarla ilgili kohuştu. ve gece çıkan olaylarla ilgili muhalefeti suçladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Kayseri'de Suriye uyruklu küçük yaştaki çocuğa Suriyeli bir kişinin cinsel istismarda bulunduğu iddiası ve sonrasında yaşanan olaylarla ilgili konuştu. Erdoğan, "Dün  geceKayseri'de küçük grubun yol açtığı durumun nedeni muhalefetin zehirli söylemidir. " diye konuştu 

 

Erdoğan AK Parti Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda yaptığı konuşmasında Kayseri'deki yaşanan olaylalla ilgili yaptığı konuşmadan satır başları şöyle::

"Dün Kayseri'de küçük grubun yol açtığı durumun nedeni muhalefetin zehirli söylemidir.

Vandallık yapmak, sokakları ateşe vermek kabul edilemez.

Siyasi kazanım uğruna nefret söylemine tevessül etmek acizliktir.

Ayrımcılık, ötekileştirme, düşmanlaştırma AK Parti siyasetinde yer bulmayacaktır.

Biz iktidarı ve muhalefeti ile Türkiye'ye hizmet etme arzusundayız.

İstiyoruz ki sosyal barışımız bozulmasın ağzımızın tadı kaçmasın.

Toplumda yabancı düşmanlığını ve sığınmacı nefretini körükleyerek hiçbir yere varılamaz."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kayseri'deki olaylı gece ile ilgili  şöyle devam etti:

"Ancak son dönemde özellikle el değiştiren belediyelerde eski hastalıklar tekrar nüksetmeye başladı. Muhalefet içindeki radikal unsurların da kışkırtmasıyla 28 Şubat dönemini anımsatan uygulamalar yeniden devreye alınmak isteniyor. Buna müsaade edilmemeli. Türkiye'nin fay hatlarıyla oynamaktan herkes uzak durmalıdır. Muhalefetin aklıselim sahibi aktörlerinden eski Türkiye'nin kötü hatıralarını tekrar canlandıran sahnelerin önüne geçme noktasında daha çok çaba bekliyoruz. Aynı şekilde birilerinin kendi beceriksizliğinin faturasını savaşlar ve terör sebebiyle evini, barkını, vatanını terk etmek zorunda kalmış sığınmacılara kesme kurnazlığına da göz yumulmamalıdır. Toplumda yabancı düşmanlığını ve sığınmacı nefretini körükleyerek hiçbir yere varılamaz. Dün Kayseri'de küçük bir grubun yol açtığı müessif olayların sebeplerinden biri muhalefetin bu zehirli söylemleridir. Kim olursa olsun insanların evlerini, akrabalarını yakmak, vandallık yapmak, sokakları ateşe vermek kabul edilemez."

 

 

 

Haber: Mustafa DURAN / AYAKLIGASTE.COM