CHP’li Aşkın Genç, Dikme ve Avlağa’nın içme suyu sorununu Meclis gündemine taşıdı: “Türkiye’nin hiçbir köşesinde böyle bir çaresizlik kabul edilemez”
CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, TBMM’de yaptığı konuşmasında Yahyalı ilçesinin Dikme ve Avlağa mahallelerindeki içme suyu sorununa ilişkin, “Türkiye’nin hiçbir köşesinde böyle bir çaresizlik kabul edilemez. Dikme ve Avlağa mahallelerinde kalıcı ve sürdürülebilir bir içme suyu altyapısının kurulması için gerekli adımlar atılmalı. Hiçbir vatandaşımız temiz ve sürekli bir su kaynağına erişmek için beklememeli” dedi.
CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, bugün TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Yahyalı ilçesinin Dikme ve Avlağa mahallelerindeki içme suyu sorununu Meclis gündemine taşıdı. Genç, konuşmasında şunları ifade etti:
“Avlağa muhtarı Pazar Çelikkanat ile görüştüm, yıllardır devam eden su sorununun mahalle sakinlerimizin hayatını nasıl çekilmez hale getirdiğini, adeta yaşam mücadelesine dönüştürdüğünü dile getirdi. Dikme ve Avlağa mahallelerinde yaşayan vatandaşlarımız, içme suyu ihtiyaçlarını taşınan su ile karşılamak zorunda kalıyorlar. Türkiye’nin hiçbir köşesinde böyle bir çaresizlik kabul edilemez. Dikme ve Avlağa mahallelerinde kalıcı ve sürdürülebilir bir içme suyu altyapısının kurulması için gerekli adımlar atılmalı. Hiçbir vatandaşımız temiz ve sürekli bir su kaynağına erişmek için beklememeli.”