BÜYÜKŞEHİR’İN YAZ SPOR OKULLARI’NDAN KAYSERİLİLER ÇOK MEMNUN

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin her sene aile ve öğrencilerin merakla beklediği yaz kursları başladı. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi’nin yaz kurslarını çok sevdiklerini ve çok memnun kaldıklarını ifade eden vatandaşlar, bu aktiviteler için Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a teşekkürlerini ilettiler.

2024 Avrupa Spor Şehri Kayseri’de Büyükşehir Belediyesi, çocuklara hem tatil hem de eğitim imkânı sunan hizmetleri ile her yaz olduğu gibi bu yaz sezonunda da hizmet vermeye devam ediyor. Bu kapsamda, 2023-2024 eğitim öğretimin sona ermesiyle aile ve öğrencilerin merakla beklediği yaz kursları başladı. 

Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından futboldan basketbola, okçuluktan tenise, yüzmeden Kick Boks’a kadar 19 spor tesisi ve 5 parkta birbirinden farklı 15 branşın olduğu yaz okulunda, çocuklar yaz tatilini hem sporla geçiriyor, hem de yeteneklerini geliştirmeye fırsat buluyor. 7’den 70’e herkesin faydalandığı yaz dönemi kurslarından vatandaşlar oldukça memnun olduklarını ifade ederken, yaz kurslarının her zamanki gibi çocuklara ve kendilerine çok büyük bir fırsat olduğunu ilettiler.

Kayseri’nin Avrupa Spor Şehri ünvanını kazandığını ve Büyükşehir Belediyesi’nin de bu kapsamda çalışmalarına devam etmekte olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediyesi Sümer Spor Tesisi Yöneticisi Emine Zengin, yaz dönemine geleceğin sporcularını yetiştirmek için dolu dolu, canlı canlı ve cıvıl cıvıl bir antrenman programıyla başladıklarını kaydetti.

Zengin, konuşmasına şöyle devam etti: