İktidar  Kayseri 'de 3. Kez Düzensiz Mülteci Konusunda Sınıfta Kaldı.


Yeniden Refah Partisi  2024 seçimleri Melikgazi Belediye Baskan Adayı Ahmet Taylan Kayseri'de çıkan olaylarla ilgili konuştu. Taylan, "İktidar  Kayseri 'de 3. Kez Düzensiz Mülteci Konusunda Sınıfta Kaldı." dedi.

Ahmet Taylan yazılı olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Geçtiğimiz günlerde yaşanan olaylar  tüm halkımızın keyfini ciddi anlamda kaçırmıştır. Kayseri Melikgazi ilçesinde oluşan ve ülke geneline yansıyan bu olaylar ülke güvenliğini tehlikeye sokmuştur. Türkiye Göç İdaresinin datalarına göre 3 milyonun üzerinde  mülteciye sahip durumdayız. Bu oranın  gün geçtikçe artması toplum tarafından hem  sosyal  hemde ekonomik olarak yerli halkı zor duruma sokmustur.

Şöyleki ; Ev kiralarının haddiden daha hızlı artmasına , dükkan kiralarının haddinden daha fazla artmasına büyük bir etkisi olmuştur. Ayrıca okullarımızdaki mülteci öğrenci sayısının gün geçtikce artması  velilerde büyük bir  rahatsızlığa sebep olmuştur. Bunun gibi onlarca etmen sayabiliriz.

Bizler  10 seneden uzun zamandır milyar dolar harcayarak en güzel sekilde ev sahipliğini yaptık. Onlara kardeşliğimizi , ensarlığımızı gösterdik ve insanlık vazifemizi yaptık. Ve hatta atasözünde olduğu gibi “Bülbülü altın kafese koymuşlar  Ah Vatanım demiş”. Bunda da yola cıkacak olursak ; bu saatten sonra onların ülkelerine  dönmeleri  kendileri için ve bizim içinde  daha faydalıdır. Tabiki bugün den yarına hepsini doldurup gönderelim değil. Ama  belli plan dahilinde kademeli sekilde  gönderilmeleri hem bizim için hemde onlar için en hayırlı olanıdır.

Bundan 8-9 yıl önce yine aynı bölgede halkın büyük tepkisi olmuştu. İktidar kanadı halka kademeli olarak mültecileri göndereceklerini söylemişlerdi. Ve halka verilen söz tutulmadı ve aksine hızlıca mülteci sayısı  artmıştır.  Akabinde İktidar kanadı  gecen 14 mayıs genel seçimleri öncesinde de halka onurlu  geri dönüş sözü vermişlerdi. Yine hiçbir aksiyon almadıklarını  hep beraber gördük. 

Sahada secim çalışmaları yaparken yaklaşık 3 vatandasdan biri  bize bu soruları  hep soruyordu. Neden? Halkımızın sosyo-ekonomik olarak keyfleri kacmıştır . İktidar kanadı  HALKTAN COK UZAKLASTIKLARI İÇİN KENDİ HALKININ sıkıntısını yeterince anlayamadılar ve  bu üzücü olaylar yaşandı.  Hemen şu kadar  CİA-Mossad ajanları yakalandı diyip bu  olayın örtbas edilmesini endişe ile karşılıyorum.  O olayların içinde  yerli halktan olan ve yeter artık bıktık diyen binler vardı. Tabiki böyle huzursuz kargaşa ortamnından beslenen ajanlar devreye girecektir. Halkımızın haklı tepkisini büyütüp yakıp yıkma moduna gelmeleri için elinden gelenleri illaki yapacaklardır. Çünkü ağababaları onlara o talimatı vermiştir. Mühim olan olayın kaynağını kademeli cözmektir.

İktidardan beklentim şudur ki ; artık halkımızın tahammül sınırı aşılmıştır ve yıllarca  HALKA verdikleri  sözlerin kademeli bir şekilde uygulanmasıdır. Bunu halkımızın refahı için istiyorum ve takipcisi olacağım.

21 tane polisimizin 1 tane  itfaiye çalışanımızın  yaralandığı bu olayda tüm güvenlik güçlerimize Allah ö