BEBEK ÇAMAŞIRLARININ TEMİZLİĞİNDE 5 ÖNERİ

  Bebeklerin hassas cilt yapısı, bebek çamaşırlarının temizliğinde titiz ve dikkatli olmayı gerekiyor.

  BEBEK ÇAMAŞIRLARININ TEMİZLİĞİNDE 5 ÖNERİ
  29 Mart 2024 - 10:33
  Bebeklerin hassas ciltleri, bakterilere ve alerjenlere karşı oldukça duyarlıdır. Bu nedenle, bebek çamaşırlarının hijyenine dikkat etmek önemlidir. Bebeklerin sağlığı ve konforu için bebek çamaşırlarındaki deterjan tercihi de büyük önem taşıyor.

  Ekolojik ve vegan temizlik ürünleri ailesi Life by Fakir’in Baby serisi, bebek çamaşırlarında etkili temizlik sunarken, annelere güven veriyor. Bebekler ve hassas cildi olanlar için özel olarak geliştirilmiş Baby serisinde; hipoalerjenik ve bitkisel sıvı çamaşır deterjanı, hipoalerjenik ve bitkisel konsantre yumuşatıcı ve doğal yağlardan üretilen doğal granül sabun yer alıyor. Ürünler, bitkisel bazlı aktif madde içeriyor ve insan sağlığı için tehdit oluşturan GDO, SLS, klor, paraben, boya gibi kimyasallar barındırmıyor.

  Vegan ve Ecomark sertifikalı Life By Fakir Baby seri ürünlerinin bebeklerin, çocukların ve hassas cilde sahip yetişkinlerin çamaşır hijyeninde kullanıldığında tahrişe veya irritasyona neden olmadığı dermatolojik testlerle ispatlanmıştır.

  Bu 5 Maddeye Dikkat!

  Bebek çamaşırlarının hijyeninde aşağıdaki 5 maddeye dikkat etmek gerekiyor.

  Düzenli Yıkama: Bebek çamaşırları düzenli aralıklarla yıkanmalıdır. Genellikle, bebek kıyafetleri ve iç çamaşırları bebek deterjanı kullanılarak yıkanmalıdır. Yetişkin deterjanlarının içeriğindeki kimyasallar bebek çamaşırlarında kalıntı bırakması durumunda bebeğin cildini tahriş edebilir.

  Ayrı Yıkama: Bebek çamaşırları, yetişkinlerin çamaşırlarıyla aynı makinede birlikte yıkanmamalıdır. Bebeklerin cildi daha hassas olduğundan, çamaşırlarını ayrı yıkamak çamaşırdan geçebilecek olası bir enfeksiyon riskini azaltır. Ayrıca evde hasta bir birey varsa, bebek çamaşırları ile hasta kişinin çamaşırları ayrı tutulmalı ve ayrı yıkanmalıdır.

  Doğal Deterjan Kullanımı: Bebekler için özel olarak formüle edilmiş bitkisel içerikli deterjanlar tercih edilmelidir. Deterjan seçerken etiketlerinde bitkisel içerikli olduğunu kanıtlayan belgelere ait logolara dikkat edilmelidir. Renklendirici ve boya içermeyen, ciltle dost ve alerjik reaksiyon riskini azaltan deterjanlar tercih edilmelidir.

  Ayrıca bebek çamaşırlarını yıkarken çamaşır suyu kullanmak yerine, yine doğal içerikli hijyen ürünleri ile temizlik yapmak daha güvenlidir.

  Tam Durulama: Bebek çamaşırları yıkandıktan sonra iyice durulanmalı ve deterjan kalıntılarından arındırılmalıdır. Kalıntılar ciltte tahrişe ve alerjilere neden olabilir.

  Ütüleme: Bebek çamaşırlarını ütülemek, mikropları öldürmede ve yüksek hijyen sağlamada yardımcı olur. Özellikle iç çamaşırları gibi direkt cilde temas eden ürünlerin ütülenmesi önemlidir.

  Saruhan Kimya ve Temizlik Ürünleri A.Ş.’nin bitkisel ve vegan içeriğe sahip olduğu kanıtlanmış markası Life by Fakir ürünleri, tamamen yerli üretim olup e-ticaret siteleri ve zincir alışveriş mağazalarından tedarik edilebilmektedir.

  FACEBOOK YORUMLAR

  YORUMLAR

  • 0 Yorum