Mustafa DURAN

Mustafa DURANBERNA GÖZBAŞI KAYSERİSPOR'A GERÇEKTEN DE 6.2 MİLYON AVRO BAĞIŞLADIMI? '

03 Aralık 2022 - 17:41 - Güncelleme: 04 Aralık 2022 - 11:31

Kayserispor Kulübü 10 Aralık Cumartesi genel Kurul kararı aldığını geçtiğimiz hafta kulüp resmi sitesinden duyurmuştu.

Şimdilerde ise Kayserispor ile ilgili hummalı bir çalışma var.  

Konyaspor maçı sonrası yaptığı açıklama ile istifa sinyali veren Berna Gözbaşı büyük olasılıkla başkanlığı bırakıyor. 

10 Aralık'ta yapılacak genel kurulda ise kulüp başkanlığına kimin geleceği konusunda şehri yönetenler arasında önemli yoğun bir görüşme trafiği yaşanmakta. 

Dışarıdan bakıldığında Kayserispor'da yaşanan bu sürec, rutin bir süreç gibi algılanabilir lakin hiç te öyle değil! 

Kayserispor Kulübü özellikle mali açıdan karmakarışık bir hale sokulmuş durumda.  Kulübün mali yapısı ise oldukça kötü durumda. Kamuoyunda konuşulan kulübün borcunun 900 milyon TL hatta bunun da üzerine çıktığı yönünde.

900 milyon TL'lik borç ise ise Başkan Berna Gözbaşı döneminde yapılmış durumda. 

10 Aralık'ta yapılacak olan Genel Kurul öncesi ismi Başkanlık için geçen Ali Çamlı da, (  Ali Çamlı bilindiği üzere mevcut yönetimin dışarıdan görevlendirdiği Başkan Yardımcısı yani Berna Gözbaşı'na en yakın yönetici pozisyonunda) borç miktarı konusunda kesin bir rakam söyleyemiyor. Lakin bu rakamları da 10 Aralık'ta yapılacak genel kurulda hep birlikte göreceğiz. 

Yine kamuoyunun özellikle kafasını kurcalayan bir diğer konu ise Berna Gözbaşı'nın kulübe yaptığı iddia edilen hatırı sayılır bir rakamda bağış yaptığı! 

Berna Başkanın Kayserisopr Kulübüne 6.2 milyon avro bağış yaptığı doğru olabilir mi hakikaten dikkat çekici, hatta  şehri yönetenlerin  üzerinde hassasiyetle durması gereken araştırılması gereken çok önemli bir konu! 

Gerçekten Berna Gözbaşı 6.2 milyon avro bağış yaptı mı? 

Genel Kurul sürecinde en çok konuşulan konuların başında bu var 'BERNA GÖZBAŞI'NIN KULÜBE İDDİA ETTİĞİ GİBİ 6.2 MİLYON AVROLUK BAĞIŞI"   nasıl yaptı?

Şimdi bu konuya birazdan tekrar döneceğiz çünkü bu durum hakikaten çok ama çok irdelenmesi gereken bir durum..

Çünkü şahsi ticaretinde ciddi sorunlar yaşayan iflas durumuna gelen bir şirketin başında bulunan kişi böyle bir ortamda Kayserisopr Kulübü'ne nasıl olurda 6.2 milyon avro bağış yaparak insanın inanası hiç ama hiç gelmiyor.  

Kayserisopr'un borcu konusuna dönecek olursak, malesef Kayserisopr Kulübü Başkanı Berna Gözbaşı 3 yıl boyunca yaptığı harcamaların hiçbirini kamuoyu ile paylaşmadı.

Kulübün borcu ile ilgili komuoyunun konuştuğu ve merak ettiği soruların başında şu 3 madde bulunuyor:    
 
1- KAYSERİSPOR'UN YAKLAŞIK BORCU 900 MİLYON TL HATTA BAZI KESİMLER BU RAKAMIN 1 MİLYAR TL'Yİ AŞTIĞI, 

2 BERNA GÖZBAŞI'NIN KULÜPTEN ALACAĞI RAKAM İSE 21 MİLYON AVRO OLDUĞU,  

3- ŞİMDİ EN CAN ALICI KONU İSE BERNA GÖZBAŞI'NIN KENDİ İFADESİNE GÖRE KULÜBE 6.2 MİLYON AVRO BAĞIŞ YAPTIĞI,

Kulübün borcu Berna Gözbaşının alacağı ve Berna Gözbaşı'nın bağışı..

Hatırlarsanız, Kayserisopr'un devre arasına girdiği son hafta Konyaspor ile oynanan maç sonrası Berna Gözbaşı bu bağışı ima ederek şu cümleyi kullanmıştı:

"Herhalde yaptığım maddi katkıyı Kayserispor tarihinde hiçbir başkan yapmamıştır.

Berna Gözbaşı'nın iddia edilen katkısı yani kulübe yaptığı bağış miktarı 6.2 milyon avro!

Şimdi gelelim tekrar bu iddia edilen bağış konusuna..

İddia edilen diyoruz bunu bizzat Başkan Berna Gözbaşı söylüyor diyor ki "Kayserispor Kulübü'ne 6.2 milyon avro bağış yaptım

Berna Gözbaşı'nın kulüpten  21 milyon avro alacağı olduğu da konuşulan konuların başında..  

Kayserispor'u 900 milyon TL borçlandırarak 'Kulübü en çok borçlandıran başkan' olarak tarihe geçen Başkan Gözbaşı'nın nasıl olursa kulübe 6.2 milyon avro bağış yaptığı hakikaten de merak konusu oldu.

Çünkü Berna Gözbaşı'ın son yıllarda özellikle şahri ticaretinde ciddi sıkıntılar yaşadığı bankalara faiz borcu ödediği bir çok firmaya borçlu olduğu herkesçe konuşuluyor. Detay vermiyoruz tabi ama Berna Başkanın ekonomik manada ciddi bir darboğaz içinde olduğu herkesçe malum..

Böyle bir ekonomik darboğaz içindede bulunan bir kişi nasıl olurda Kayserisopr'a bu kadar para bağış yapar hakikaten de az değil 6.2 milyon avro..

Kamuoyu şimdi Berna Gözbaşı'nın iddia ettiği 6.2 milyon avroluk bağışı kulübe nasıl aktardığını merak ediyor!!

BERNA GÖZBAŞI'NIN  6.5 MİLYON AVROLUK ESRARENGİZ BAĞIŞI! 

BAĞIŞ KAYSERİSOPOR KULÜBÜNE NASIL YAPILDI? 
62. MİLYON AVROLUK BAĞIŞ İLE İLGİLİ KAMU OYU ŞU SORULARA CEVAP BEKLİYOR 

Bu rakam hakikaten büyük para bu nedenle para bağış olarak kulübe nasıl aktarıldı? 

-Bu bağış Kayserisopr'a Berna Gözbaşı'nın şirketleri aracılığı ile mi aktarıldı
?

-Berna Gözbaşı bu kadar borcun faizin ödendiği şahsı ile ilgili yüksek rakamlarda borcunun olduğu dönemde 6.2 milyon avroyu evinden mi getirdi?

-Para büyük para bu kadar para böyle borç ve faiz ödemesi şahsi borçlarının olduğu bir dönemde illaki evde tutulması gerek bu kadar para bir arabanın arkasına bile zor sığacak miktarda bu parayı nasıl getirip kulübe bağış yaptı?


-6.2 avro bağışı içinde kulübe şehri yönetenler tarafından yönlendirilen bağışlar da olabilirmi?

-Kayserispor'a belediyelerden yada Kayseri'deki sanayici iş adamlarından gelen bağışların yasal zemine oturması sisteme girmesi için birinin adına girmesi gerekiyor.

-Berna Başkanın  '6.2 milyon avro bağış yaptım'  dediği rakamın içinde çeşitli yerlerden gelen bağışlarmı var?


-Kayserispor Kulübü'nün bağış makbuzlarına bakıldığında Sadece Berna Gözbaşı'nın ismi mi var başka nerelerden hangi miktarlarda bağış yapılmış? 

-En çok merak edilen konu ise Berna Gözbaşı özel şahsi işinde bu kadar kredi borcu varken piyasalara bu kadar borcu varken, Kayserisopr'a astronomik miktarda nasıl bağış yapabiliyor ve bu parayı evinde mi bulundurmuş? 
 
 Evet kamuoyu özellikle bağış konusunda Berna Gözbaşı'dan cevap bekliyor. Kamuoyu ayrıca Kayserispor'da iddia edildiği gibi Berna Gözbaşı'nın 21 milyon avra olacağı kulübün toplamda 900 milyon TL nasıl borçlandırıldığını özellikle BAĞIMSIZ DENETÇİLER tarafından yapılacak detaylı inceleme ile ortaya çıkartılmasını da merakla bekliyor..

Özellikle Berna Gözbaşı'nın iddia ettiği 6.2 milyon avroluk bağışın üzerinde ciddi bir şekilde durulması şart bizden söylemesi.. !! 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar