Fatih DOĞAN

Fatih DOĞAN

Misafir Kalem

PENALTI GOLÜYLE YETİNİLMEMELİ

24 Ocak 2022 - 10:01

Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaki fiziki şartların oyuncuları fazlasıyla zorladığı maçta öncelikle Beşiktaş'ın çok kritik 3 puan kazandığının altını çizelim. Ancak geleceğe emin adımlarla ilerlemek isteyen siyah-beyazlı camianın bu maçı iyi analiz etmesi ve 'kötü oyun iyi sonuç' penceresinden bakarak üçüncü bölgedeki tıkanıklığı çözmesi gerekir.
Karagümrük Bertolacci'yi Kayserispor'a satmıştı. Dün de Pesic sahada olmayınca maçın yönü belli oldu. Beşiktaş'ta da Batshuayi ve Larin'in de gol yollarındaki tıkanıklığı bu maça da eklenince gol işi duran toplara kaldı.
Önde Borini, sağda Emre Mor, solda Karamoh nitelikli ataklar üretemedi. Aslında fırsat bulamadı.
Cezalı Biglia'nın yokluğunda oyunun stratejisini Bistrovic üstendi ancak takımını organize edemedi.
Viviano ise kalesinde emin bir duruş sergiledi. Her ne kadar Bathsuayi ve Larin'in şut kalitesi düşük seviyede kalsa da birkaç kritik pozisyonda tecrübesini konuşturdu. Doğru yerde durarak gol sayısını artmasına müsaade etmedi.
Atiba ve Emirhan İlkhan'ın yokluğunda Beşiktaş, takım olarak istekli ama kendi standartlarının gerisinde kaldı. Gökhan Töre ve Güven Yalçın'ın girişi de hücum bölgesindeki verimsizliğe çare olmadı. Penaltıyla gelen gol farkıyla Beşiktaş galibiyete ulaştı. Beşiktaş seri yakalamak istiyorsa gol yollarında alternatifler üretmesine ve bu vasat oyun
Hava soğuyunca sahadaki oyuncular da soğudu. İzleyenlerin tempo ve coşku olarak içini ısıtamayan bir maç oldu. Özellikle maçın ilk yarısı daha düşük tempoyla beraber Beşiktaş'ın bir şeyler yapmaya çalıştığı bir bölümdü. Çok pozisyon olmasa da Beşiktaş adına Batshuayi ile golün gelmiş olması büyük bir avantaj oldu.dan fazlasına ihtiyacı var.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum