Reklam

Vali GökmenÇiçek27.Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) Mezuniyet Törenine Katıldı

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, 27.Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) Mezuniyet Törenine Katıldı.

Vali GökmenÇiçek27.Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) Mezuniyet Törenine Katıldı
23 Haziran 2022 - 09:46
Törene, Vali  Gökmen Çiçek’in yanı sıra Garnizon Komutanı Vekili Hv.İs.Alb. Şenol Çoşkun Horos, İl Jandarma Komutanı Tuğg.Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Polis Okulu Müdürü Nihat Duygu, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları ve aileler katıldı.

Törende konuşma yapan Vali Çiçek; “Benim nezdimde bu bir mezuniyet ve diploma takdim töreni değildir. Sizler bugün, bu alandaki 544 ışıldayan nefer, bayrak ve devlet için kutsal bir vazifeye bismillah diyerek başlamak üzere yollara düşeceğiniz son gündesiniz. Ve inanın bulunduğum yerden sizlere bakınca, yüzlerinizdeki heyecanı, gözlerinizdeki o görev inancını ve ışığı görünce, tek kelimelik bir ifade ile sizlerle gurur duyduğumu söylemek istiyorum.” diye konuştu.

Konuşmasının devamında Vali Çiçek; “Bugünden sonra sizler, sizden önce vazifesi başında şehit olmuş meslektaşlarınızı temsil ediyorsunuz. Onların her koşulda “ Vatan sağ olsun!” demiş olan ailelerini temsil ediyorsunuz. Geride bıraktıkları anne babaların bir evladı da siz oluyorsunuz ve tüm şehit olan evlatlarımızı temsil ediyorsunuz. Yine geride kalan gözü yaşlı çocuklarının tıpkı babaları gibi aynı kutsal üniformayı giyen abileri, amcaları olarak, şehitlerimizin evlatlarını temsil ediyorsunuz. En nihayetinde göğsünüzdeki ay yıldızlı al bayrak ile şanlı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni temsil ediyorsunuz.” dedi.

Tören, dönem birincisinin yaş kütüğüne plaket çakması ve 544 Polis Okulu Öğrencisinin yemin etmesinin ardından sona erdi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum