Reklam

SÜLEYMAN VAROL: KADINA ŞİDDETİ KINIYORUZ

MMO Kayseri Şube Başkanı Süleyman Varol 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü ile ilgili açıklama yaptı.

SÜLEYMAN VAROL: KADINA ŞİDDETİ KINIYORUZ
24 Kasım 2021 - 17:39
MMO Kayseri Şube Başkanı Süleyman Varol  25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü ile ilgili  açıklama yaptı.

Süleyman Varol açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

                                          
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü, maalesef hiç yaşanmasını istemediğimiz olaylar yüzünden gündeme gelmiştir. 

Kadınların bizim hayatımızdaki önemini her defasında dile getirmeye çalışıyorum. Tarihimizden bugüne bir millet var olmuşsa bunda kadınların payı tartışılamaz. Türk toplumunda kadının saygın bir yeri vardır. Tarihimize baktığımız zaman, kadın erkek eşit haklara sahiptir ve hakandan sonra hatun olarak söz sahibidir. Fakat gündem de yaşanan olaylar, kadına şiddet, taciz, her şeyin ötesinde bir insan olarak en temel hak olan yaşam hakkının güvence altında olmaması bizleri çok üzmektedir. Hayatımızın her noktasında rol alan kadınlar, geleceğimiz için ışıktır. Bunun bilincinde olarak, kadınlara hak ettikleri saygıyı vermeliyiz. 

Bu duygu ve düşüncelerle, kadınların hiçbir konuda ayrımcılığa uğramadan, en ufak bir olumsuzluğa maruz kalmadan devam edebilecekleri huzurlu bir yaşam diliyorum.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum