Sanat ve sürdürülebilirlik Buluşması "Dans Adrenalin" AKM'de sahne alıyor

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu MDTistanbul, beş parçadan oluşan “Dans Adrenalin” adlı programıyla 2023-2024 sanat sezonuna başladı.

Sanat ve sürdürülebilirlik Buluşması "Dans Adrenalin" AKM'de sahne alıyor
02 Aralık 2023 - 11:09
Sanat ve sürdürülebilirlik Buluşması
“Dans Adrenalin” AKM’de sahne alıyor

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu MDTistanbul, beş parçadan oluşan “Dans Adrenalin” adlı programıyla 2023-2024 sanat sezonuna başladı. sürdürülebilirlik ve ileri dönüşüm ilkelerine dikkati çeken, seyirciye yeni koreografilerle farklı bir deneyim yaşatan andrenalin dolu muhteşem performansın biletleri Türkiye’nin lider online etkinlik biletleme şirketi Biletinial’da.

BASIN BÜLTENİ 02.12.2023 İstanbul Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu MDTistanbul, beş parçadan oluşan “Dans Andrenalin” adlı programıyla 2023-2024 sanat sezonuna başladı. Kasım ayında prömiyer yapan programla seyirciyi sahneye adeta kilitleyen bir performans sergileniyor. Işık tasarımını Taner Aydın’ın, kostüm ve dekor tasarımını Olcay Engin Kaymaz’ın üstlendiği “Dans Andrenalin”, İstanbul Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak. Adı gibi andrenalin dolu gösterinin biletleri Türkiye’nin lider etkinlik biletleme platformu Biletinial’da.

Programda; önceki sezonlarda MDTistanbul ile çalışmış Koreli koreograf Dong Kyu Kim'in yeni parçası “Seni Görüyorum”, MDTistanbul sanatçılarından Alper Marangoz'un “Bahar” ve değişen kastıyla tekrar sergilenecek olan “Koz” adlı çalışmaları, topluluğun yeni koreograflarından Ferhat Güneş'in “RE-Side” adlı kısa filminin sahne uyarlaması olan “RESIDE/Düşler 3 Kere Görülmeli” ve tanınmış birçok dans topluluğunun koreograflığını sürdüren İhsan Rüstem'in “Anikka” adlı yeni çalışması yer alıyor.

Kostüm tasarımlarında
ileri dönüşüm ve karbon ayak izinin azaltılmasına dikkat çekildi

Sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda hayata geçirdiği projelerle dikkat çeken MDTistanbul'un “Adrenalin” gösterisi, ileri dönüşüm ve karbon ayak izinin azaltılmasına kostüm tasarımıyla dikkat çekerken, seyirciye de yeni koreografilerle farklı bir deneyim yaşatmayı hedefliyor.

Bilgi için:
[email protected]

 

Biletinial Hakkında;

Biletinial, 2011 yılından bu yana biletleme sektöründe hizmet veren bir teknoloji markasıdır. Faaliyete geçtiği tarihten itibaren yenilikçi uygulamaları devreye alan Biletinial, teknolojik gelişmeler ışığında müşterilerini yeni etkinliklerle buluşturmakta ve eşsiz deneyimler sunmaktadır. 2022 yılını rekor büyüme ile tamamlayan Biletinial, 23 milyon bilet satışı ile Türkiye’nin en büyük etkinlik biletleme platformu konumundadır.

Sürekli büyüyen ve gelişen altyapısı ile sinema, tiyatro, konser, spor ve birçok farklı özel etkinlik alanında yüzlerce etkinliğe zahmetsizce erişim olanağı veren Biletinial, Türkiye’nin tamamı ve KKTC’de faaliyet göstermektedir. Halen 250 sinema, 1.200 salon ve 130.000’den fazla koltuk kapasitesiyle  hizmet sunan Biletinial’ın iş ortakları arasında  T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı birimler (Devlet Tiyatroları, Devlet Opera ve Balesi, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü konserleri, Türkiye Voleybol Federasyonu) İBB Şehir Tiyatroları, Türkiye’nin önde gelen sinema grupları, özel tiyatrolar, şehir tiyatroları, spor kulüpleri, performans sahneleri, tema parklar ve eğlence parklarının yanı sıra eğitim, seminer gibi organizasyon gerçekleştiren kurumlar da yer almaktadır.

 

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum