• Reklam
  • Reklam

PASTIRMA FİYATLARI REKORA KOŞUYOR DİLİMİ 25 TL OLDU

Kayseri'nin uluslararası arenada en değerli bir markalarından biri haline gelen pastırma ve sucukta fiyatlar adeta uçuşa geçmiş durumda. 

PASTIRMA FİYATLARI REKORA KOŞUYOR DİLİMİ 25 TL OLDU
27 Eylül 2023 - 12:08 - Güncelleme: 27 Eylül 2023 - 12:40
PASTIRMA FİYATLARI REKORA KOŞUYOR DİLİMİ 25 TL OLDU 

Kayseri'nin uluslararası arenada en değerli bir markalarından biri haline  gelen pastırma ve sucukta fiyatlar adeta uçuşa geçmiş durumda.Pastırması esnafı Mustafa Aldaş

Pastırmanın kilosu 1.150'ye ulaştı dilimi ise 25 TL'yi gördü.  Kayseri Pastırmacılar Çarşısı'nda  pastırmacı esnafı olan Mustafa Aldaş, birçok insanın adeta vazgeçilmezi haline gelen pastırmada son dönemde fiyat artışları yaşandığını ve sırt kuş gömü olarak tabir edilen pastırmanın kilosunun ise 1.150 TL'ye ulaştığını 1 dilim pastırmanın ise yaklaşık 25 TL olduğunu söyledi.Aldaş: Gıda fiyatlarındaki artış pastırmayı da etkiliyor

Pastırmacılar Sitesi'nde pastırmacılığa 15 yaşında babasının yaşında başladığını söyleyen ve 28 yıldır da bu mesleği yaptığını söyleyen evli ve 1 kız babası olan Kayseri'nin tanınmış pastırmacılarından Mustafa Alda, fiyat artışlarının ise son dönemde gıda fiyatlarında yaşanan aşırı zamlardan kaynaklandığını söyledi. 
Mustafa Aldaş: Bu zamları bizlerde tazvip etmiyoruz ama yapacak bir şey yok

Pastırmacılar Sitesi'nde ALDAŞ KALE markası ile babasının 1970 yılından bu yana yaklaşık  53 yıldır pastırmacılık yaptığını da anlatan tecrübeli pastırmacı Mustafa Aldaş,  Malesef fiyatlarda ciddi artışlar yaşanmakta biz kesinlikle bu artışları tasvip etmiyoruz ancak piyasa şartlarına göre fiyatlar oluşuyor.  Özellikle ete gelen zam pastırma ve sucuk  fiyatlarını doğrudan etkiliyor." dedi.
1 Dilim pastırma 25 TL oldu

Et ürünlerine üst üste gelen zamların ardından  pastırma fiyatları da bu zamlardan fazlayısıyla etkilendi. Kayseri'de pastırmacılar Çarşısı'nda 1 kilo pastırmanın fiyatı 1.150'ye kadar yükseldi.  Mustafa Aldaş, "Ancak bu rakam kuş gömü ve sırt pastırma diye tabir edilen pastırmanın fiyatı. Vatandaşlarımızın bütçesine göre daha düşük fiyatlara da pastırma satışlarımız va" dedi.Pastırmacı esnafı Mustafa Altaş bu yaşanan zamlar sonrası bir miktar düşüş yaşandığını ancak sonra yine normal satışlara devam ettiklerini de sözlerine ekledi.

Haber: Mustafa DURAN / AYAKLIGASTE.COM  

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum