ÖĞRETMENİ SINIFTAN KOVAN KAYMAKAMA MİLLİ EĞİTİM BAKANINDAN SERT TEPKİ: ESEFLE KINIYORUM!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Artvin Kemalpaşa ilçe kaymakamı Mehmet Faruk Saygın'ın ilçede gittiği bir lisede girdiği sınıfta kendisini 'Hoşgeldiniz' diye karşılayarak elini uzatan öğretmeni azarlalayarak "Haddini bil, sınıftan çık dışarıya bekle' şeklindeki sözlerine sert tepki gösterdi. Bakan Özer, "Esefle kınıyorum gerekli soruşturma zaten başlatıldı" dedi.

ÖĞRETMENİ SINIFTAN KOVAN KAYMAKAMA MİLLİ EĞİTİM BAKANINDAN SERT TEPKİ: ESEFLE KINIYORUM!
01 Ekim 2021 - 08:24 - Güncelleme: 01 Ekim 2021 - 08:47
ÖĞRETMENİ SINIFTAN KOVAN KAYMAKAMA MİLLİ EĞİTİM BAKANINDAN  SERT TEPKİ: ESEFLE KINIYORUM!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Artvin Kemalpaşa ilçe kaymakamı Mehmet Faruk Saygın'ın ilçede gittiği bir lisede girdiği sınıfta kendisini 'Hoşgeldiniz' diye karşılayarak elini uzatan öğretmeni azarlalayarak "Haddini bil, sınıftan çık dışarıya bekle' şeklindeki sözlerine sert tepki gösterdi. Bakan Özer, "Esefle kınıyorum gerekli soruşturma zaten başlatıldı" dedi. ÖĞRETMENİ SINIFTAN KOVMUŞTU

Dün yaşanan olayda 20 Ağustos 2021 tarihinde Artvin Kemalpaşa ilçesine kaymakam olarak atanan Mehmet Faruk Saygın, ziyaret ettiği Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi'ndeki bir sınıfta   kendisine “Hoş geldiniz” diyen öğretmene öğrencilerin önünde “Bu ne hadsizlik” diyerek sınıftan çıkmasını, dışarıda beklemesini söyleyerek kovmuştu. Yaşanan bu olay Artvin Valiliği tarafından da doğrulan konuya ilişkin inceleme başlatıldığı açıklanmıştı. 

BAKAN ÖZER'E SORULDU

İlçe kaymakamının bu tutumu ise öğretmen camiasında büyük tepkiyle karşılandı. Kaymakamın öğretmeni sınıftan kovması olayı dün akşam CNN Türk'te canlı yayına katılan Milli Eğtim Bakanı Mahmut  Özer'e soruldu. Bakan Özer' kaymakamın o davranışına sert tepki gösterdi.  " Artvin'de Kemalpaşa kaymakamın öğretmenle tartışmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?" şeklinde yöneltilen soruya: " "Söyleyecek hiçbir şey yok, sözcük bulamıyorum. Hakikaten bu kadar fedakarlık yapan öğretmenlerimizin, özellikle koronavirüs sürecinde, fedakarca cansiperane bir şekilde öğretmenlerimizden bir tanesinin böyle bir muameleye maruz kalmasını esefle kınıyorum." şeklinde cevap verdi.

Milli EĞitim Bakanı Mahmut Özer, İçişleri Bakanlığı'nın konuya ilişkin soruşturma başlattığını ve süreci yakından takip ettiklerini de sözlerine ekledi.   

Haber: Mustafa Duran

 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum