KAYSERİSPOR FENERBAHÇE İLE 50. RANDEVUYA ÇIKIYOR

Süper Lig ekiplerinden Mondihome Kayserispor bugün saat 19.00'da şampiyonluk hedefleyen ve matematiksel olarakta hala şansı devam eden Fenerbahçe ile Fenerbahçe'nin sahasında karşı karşıya gelecek.

KAYSERİSPOR FENERBAHÇE İLE 50. RANDEVUYA ÇIKIYOR
12 Mayıs 2024 - 09:47 - Güncelleme: 12 Mayıs 2024 - 10:00
KAYSERİSPOR FENERBAHÇE İLE 50. RANDEVUYA ÇIKIYOR
10 KEZ KAYSERİSPOR 30 KEZ FB KAZANDI 9 MAÇ BERABERE Süper Lig ekiplerinden Mondihome Kayserispor bugün saat 19.00'da şampiyonluk hedefleyen ve matematiksel olarakta hala şansı devam eden Fenerbahçe ile Fenerbahçe'nin sahasında karşı karşıya gelecek.

Kayserispor güçlü rakibi Fenerbahçe ile Süper Lig tarihinde 50. randeuya çıkacak. Teknik Direktör Burak Yılmaz yönetiminde bu zorlu karşılaşmanın hazırlıklarını tamamlayan Kayserispor maç saatini beklemeye başladı.

Kayserispor, Fenerbahçe ile 49 kez karşı karşıya geldi. Kayserispor geride kalan 49 maçtan 10'unda galip geldi. 30 karşılaşmayı ise Fenerbahçe kazandı ve 9 müsabaka da beraberlikle sonuçlandı.

Kayserispor Fenerbahçe'den puan alarak kümede kalmayı matematiksel olarak ta garantilemek istiyor.  41 Puanla 13. sırada yer alan Kayserispor bugün oynayacağı Fenerbahçe karşısında 1 puan lması halinde kümede kalmayı matematiksel olarak garantilemiş olacak.

Müsabakayı Direnç Tonusluoğlu yönetecek

Kayserispor'un bugün oynayacağı Fenerbahçe müsabakasını ise hakem Direnç Tonusluoğlu yönetecek. Direnç Tonusluoğlu bu sezon ilk kez Fenerbahçe maçında görev alacak. Tonusluoğlu Kayserispor'un 2 kez maçını yönetti Kayserispor bu maçlardan 1'inde berabere kaldı diğerinde ise kaybetti. 

Fenerbahçe, şayet bugün oyanayacağı Kayserispor maçında puan kaybederse şampiyonluk şansını da matematiksel olarak garantilemiş olacak ve aynı şekilde Galatasaray'da ligin tamamlanmasına 2 hafta kala şampiyonluğunu da matematiksel olarak garantilemiş olacak.


Kayserispor kafilesini dün İstanbul'da Basın Sözcüsü Samet Koç karşıladı. Dün İstanbul'a gelmek için Kayseri Erkilet Havalimanı'nda 15.15 uçağı ile İstanbul'a havalanan ve havalandıktan kısa bir süre sonra uçağa 2 kez yıldırım çaprması sonucu uçak acil olarak yeniden Kayseri'ye iniş yapmak zorunda kalmıştı.

Kayserispor kafilesi daha sonra 3 saatlik bir rötar sonunda yeniden İstanbul'a uçtu. Kafileyi İstanbul'da basın sözcüsü Samet Koç karşıladı. 

Haber: Mustafa DURAN / AYAKLIGASTE.COM

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum