Kayseri emniyeti Temmuz ayında da suçlulara göz açtırmadı

Kayseri emniyet Müdürlüğü ekipleri 1-31 Temmuz 2022 Tarihleri Arasında Asayiş, narkotik ve diğer şubelerde başarılı operasyonlar yaparak yine suçlulara göz açtırmadı.

Kayseri emniyeti Temmuz ayında da suçlulara göz açtırmadı
04 Ağustos 2022 - 15:28
Kayseri Emyinet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada,  Asayiş Şube ekipleri 1-31 Temmuz tarihleri arasında yaptıkları operasyonlar ise şöyle

Cinayet Büro Amirliği: (1)’i kasten öldürme, (1)’i intihar olayı olmak üzere işlem yapılan (2) olay ile ilgili yakalanan (4) şüpheliden (1)’i tutuklanmıştır. (1) adet tabanca ve (1) adet bıçak ele geçirilmiştir.
Gasp Büro Amirliği: (1)’i yağma (gasp), (1)’i kasten yaralama, (1)’i tehdit olmak üzere işlem yapılan (3) olayda yakalanan (3) şüpheliden (1)’i hakkında adli kontrol kararı verilmiştir. 
Ahlak Büro Amirliği: (5)’i cinsel içerikli suç, (2)’si kumar olayı olmak üzere toplam (7) adli olayda yakalanan (34) şüpheli hakkında gerekli işlemler yapılmış, (14) şüpheli şahıs adli kontrol kararı almıştır. Fuhuş, kumar ve kabahatler kanunu kapsamında toplam (31) şahsa idari yaptırım karar tutanağı düzenlenmiştir. Fuhuş yapıldığı tespit edilen (6) ev ilgili komisyon kararı ile kapatılmıştır.
 Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği: (43)’ü evden, (22)’si işyerinden ve kurumdan, (10)’u otodan, (30)’u açıktan, (14)’ü bisiklet ve elektrikli bisiklet, (7)’si diğer olaylar olmak üzere işlem yapılan (126) olayda yakalanan (148) şahıstan (20)’si tutuklanmıştır. Yakalanan şüpheli şahıslardan elde edilen yaklaşık 1.600.000 TL değerinde malzeme müştekilerine teslim edilmiştir.
Oto Hırsızlık Büro Amirliği: (16)’sı oto, (39)’u motosiklet hırsızlığı olmak üzere (55) olay meydana gelmiş, ilimizden çalıntı (10) adet oto ile ilimizden çalıntı (17) adet motosiklet bulunarak müştekilerine teslim edilmiştir.  Olaylarla ilgili yakalanan (36) şahıstan (3)’ü tutuklanmış, (2)’si hakkında adli kontrol kararı verilmiştir.
Aranan Şahıslar Büro Amirliği: İlimizde haklarında çeşitli suçlardan dolayı yakalama ve UYAP aranması bulunan (418) şahıs yakalanarak adli mercilere sevk edilmiş olup, yakalanan şahıslardan (197)’si tutuklanmıştır.
Dolandırıcılık Büro Amirliği: (5) dolandırıcılık, (1) nitelikli dolandırıcılık olayı gerçekleşmiştir. Yakalanan (16) şüpheliden (4) şahıs adli kontrol şartıyla serbest kalmış, (2) şahıs tutuklanmıştır. 
Dolandırıcılık konularında Cumhuriyet Savcılığınca gönderilen (60) ayrı olay ile ilgili talimat evrakının gereği yapılmıştır. 
Yaya Devriyelerce yapılan çalışmalarda (3) aranan şahıs yakalanmıştır.
Kayıp Şahıslar Büro Amirliği: Kayıp Şahıslar Büro Amirliği: Kayıp müracaatı alınan (111) şahıstan (95)’i bulunmuş, (16) kayıp şahsın arama çalışmalarına devam edilmektedir.
Motosikletli Polis Timleri Büro Amirliği: Yapılan uygulama ve çalışmalarda, (2) aranan şahıs yakalanarak gerekli işlemler yapılmış, (2) adet ateşli silah ile (47) adet fişek ve (28,59 gr.) çeşitli narkotik madde ele geçirilmiştir. Ayrıca (2) suçüstü hırsızlık olayına müdahale edilerek, şüphelileri hakkında gerekli işlemler yapılmıştır. Meydana gelen asayiş olaylarına karışan (12) şüpheli yakalanarak ilgili birimlere teslim edilmiştir.


01 Temmuz 2022 - 31 Temmuz 2022 Tarihleri Arasında Çocuk Şube Müdürlüğü Faaliyetleri


İlimizde ana caddelerde, kavşaklarda ve halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde mendil satan, araba camı silerek dilencilik yapan, yayaları ve sürücüleri taciz ederek para vermeye zorlayan, tartıcılık yapan ve kâğıt toplayan çocuklara yönelik yapılan çalışmalar neticesinde tespit edilen (11) aileye, Türk Ceza Kanunu’nun 233. maddesinde belirtilen “Aile Hukukundan Kaynaklanan Yükümlülüğün İhlali” suçundan adli işlem, (1) şahsa Kabahatler Kanunun ilgili maddesinden idari işlem yapılmıştır. Toplumun huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla kamuoyunu rahatsız eden dilenciliği önleme çalışmaları devam etmektedir.
Vatandaşlarımızın mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, çocukların etkilenebileceği her türlü zararlı faktörlerden uzak tutulması, güvenli bir eğitim-öğretim hayatı sürdürmelerinin sağlanması amacıyla 01/07/2022 ile 31/07/2022 tarihleri arasında “Çocukların Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması” adı altında ilimiz merkezinde bulunan okul önleri ve çevreleri, okul çevrelerindeki park, bahçe, metruk binalar, alkol ve tütün satışı yapılan yerler, içkili yerler, iddia ve ganyan bayileri, kahvehaneler, internet ve oyun salonları vb. yerlerde toplam (4) adet uygulama yapılmıştır. Bu uygulamalarda (3.863) kişi sorgulanmış, aranması olan (7) şahıs yakalanmış, (321) iş yeri denetlenmiştir
Çocuklarımızın ve gençlerimizin huzur ve güvenliğinin sağlaması amacıyla denetim kontrollerimiz sürekli olarak devam etmektedir.

01-31 Temmuz 2022 Tarihleri Arası Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü Faaliyetleri

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü genel faaliyet ve çalışmalarında, 1 site apartman sorumluluk alanı huzur toplantısı ile resmi kurum ve kuruluşlara yönelik 3  bilgilendirme toplantısı düzenlenmiş, hane, işyeri, okul, resmi kurum, özel kurum, umuma açık yerler ile yüz yüze yapılan vatandaş görüşmelerinde 1.718 bilgilendirme faaliyeti yapılmış, engelli, sokak çocuğu, yaşlı ve yardıma muhtaç vatandaşlarımıza yönelik 49 sosyal yardım faaliyeti,  9 etkinlik olmak üzere 58 sosyal etkinlik ile suç mağduru vatandaşlarımıza yönelik 14 destek ziyareti gerçekleştirilmiştir. 
Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce 179 kadın vatandaşımıza Kadın Acil Destek (KADES) uygulamasının tanıtılması ve kullanılması hakkında bilgilendirme çalışması yapılmış, hırsızlık olaylarının önlenmesinde güvenlik kamerası taktırılması konusunda 29 işyeri ve konuta bilgilendirme çalışması yapılmıştır.
Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü çalışmaları kapsamında asayiş ve güvenlik konularında emniyet birimlerine 1 bildirim, güvenlik açısından risk oluşturan metruk yapıların yıkılması veya güvenlik tedbiri alınması hakkında ilgili kurumlara 5 metruk yapı bildirimi olmak üzere 6 bildirimde bulunulmuştur. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce e-posta, dilekçe, vb. 55 talep ve şikâyetler cevaplanarak gereği yapılmıştır.
Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce Kurban Bayramı tedbirleri kapsamında İlimizde kurbanlık hayvan satışlarının yapıldığı yerlerde, vatandaşlarımızın yoğun olduğu saatlerde hırsızlık, dolandırıcılık, yankesicilik ve parada sahtecilik olaylarının önlenmesinde alınacak tedbirler hakkında 946 vatandaşımıza belirtilen konularla ilgili bilgilendirici broşürler ile bilgilendirme faaliyeti yapılmıştır. 
Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce yürütülen İpeksi Dokunuş ile Sokaktan Madalyaya Uzanan Eller Projesi kapsamında, 01-02 Temmuz 2022 tarihlerinde İlimizde düzenlenen Ümitler Türkiye Kayseri İl Seçmelerine Kayseri Emniyet Spor Kulübü 10  sporcu ile katılım sağlamış, 2 birincilik, 2 ikincilik ve 1 üçüncülük derecesi ile 2 altın, 2 gümüş ve 1 bronz olmak üzere 5 madalya kazanılmış, 02 Temmuz 2022 tarihinde Kahramanmaraş ilinde düzenlenen Siyah Kuşak Terfi Müsabakalarına 25 sporcu ile katılım sağlanmış, 11 sporcu 1. Pum, 6 sporcu 1.Dan, 5 sporcu 2. Dan ve 3 antrenör 3. Dan derecelerine terfi etmiş, 20-29 Temmuz 2022 tarihleri arasında Amasya ilinde düzenlenen Minikler Türkiye Taekwondo Şampiyonasına 11 sporcu ile katılım sağlanmış, 1 sporcumuz Türkiye birinciliği ile altın ve 1 sporcumuz Türkiye ikinciliği ile gümüş madalya kazanmıştır. 
Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü proje, genel faaliyet ve çalışmalarında 01-31 Temmuz 2022 tarihleri arasında 7.147 vatandaşımıza ulaşılmış, Genel Güvenlik ve Asayiş, Hırsızlık, Dolandırıcılık, Kadın Acil Destek (KADES) konuları ile ilgili 4.796 adet broşür, afiş, sticker vb. bilgilendirme ve bilinçlendirme materyali dağıtılmıştır.

1 Temmuz 2022 – 31 Temmuz 2022 Tarihleri Arasında Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Faaliyetleri 

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan operasyonlarda, “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak”,” Uyuşturucu Madde Bulundurmak-Kullanmak”, “Uyuşturucu Madde Kullanımı Kolaylaştırma veya Özendirme” suçlarından (95) olayda toplam (143) şahsa yasal işlem yapılmıştır. Haklarında işlem yapılan şahıslardan (6)’sı tutuklanmış olup, (13)’ü ise adli kontrol şartıyla serbest kalmıştır.

“Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak”, “Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kullanmak” suçlarından yakalama müzekkeresi ile aranan (68) şahıs yakalanmış olup yakalanan şahıslardan (27)’si tutuklanmıştır.

Yapılan operasyonlarda; (1 kilo 213 gram) metamfetamin, (41,94 gram) sentetik kannobinoid, (25 kilo 656 gram) esrar, (148,36 gram) eroin, (24) adet uyarıcı hap, (4) adet kırmızı reçeteye tabi sentetik hap, (11) adet tabanca, (10) adet tüfek, (88) adet dolu fişek, (21) adet uyuşturucu madde tartımında kullanılan hassas terazi ele geçirilmiştir.

01.07.2022 – 31.07.2022 Tarihleri Arasında Trafik Faaliyetleri 

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü

Müdürlüğümüz trafik ekiplerince ilimizde yapılan uygulamalarda, (35.994) araç kontrol edilmiş, eksikliği görülen (12.114) araca trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edilmiş olup, alkollü araç kullanmaktan ve 100 ceza puanını doldurmaktan (159) sürücünün sürücü belgesine geçici olarak el konulmuş, (388) araç ise çeşitli suçlardan trafikten men edilmiştir.
Sorumluluk alanında, belirtilen dönem içerisinde; (2)’si ölümlü (308)’i yaralamalı ve (259)’u maddi hasarlı olmak üzere (569) trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda (2) vatandaşımız hayatını kaybetmiş, (511) vatandaşımız yaralanmıştır.


Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü

Trafik denetimlerinde kontrol edilen (59.249) araçtan eksiği veya kural ihlali tespit edilen (18.961) araca trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edilmiş olup alkollü araç kullanmaktan ve 100 ceza puanını doldurmaktan (37) sürücünün sürücü belgesine geçici olarak el konulmuş, (215) araç ise çeşitli suçlardan trafikten men edilmiştir.
Sorumluluk alanında, belirtilen dönem içerisinde; (4)’ü ölümlü, (46)’sı yaralamalı ve (54)’ü maddi hasarlı olmak üzere (104) trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda (5) vatandaşımız hayatını kaybetmiş, (152) vatandaşımız yaralanmıştır.

İlçe Merkezleri
İlçe Merkezlerinde (6.619) araç kontrol edilmiş, eksiği ve kural ihlali tespit edilen (2.907) araca trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edilmiş olup alkollü araç kullanmaktan ve 100 ceza puanını doldurmaktan (30) sürücünün sürücü belgesine geçici olarak el konulmuş, (59) araç ise çeşitli suçlardan trafikten men edilmiştir.
Sorumluluk alanında, belirtilen dönem içerisinde; (42)’si yaralamalı ve (17)’si maddi hasarlı olmak üzere (59) trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda (76) vatandaşımız yaralanmıştır.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum