Reklam

KAYSERİ'DE OKUL ÖNCESİ EĞİTİM KURUMLARINDA YEMEK DÖNEMİ BAŞLIYOR

Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Okul Öncesi EĞitim Kurumlarında yemek döneminin 5 Şubat'ta başlayacağı bildirildi.

KAYSERİ'DE OKUL ÖNCESİ EĞİTİM KURUMLARINDA YEMEK DÖNEMİ BAŞLIYOR
01 Şubat 2023 - 14:48 - Güncelleme: 01 Şubat 2023 - 15:09
Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Okul Öncesi EĞitim Kurumlarında yemek döneminin 5 Şubat'ta başlayacağı bildirildi.

İl Miilli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

"Bakanlığımız tarafından 2022-2023 eğitim öğretim yılı ikinci dönemi itibariyle okul öncesi eğitim kurumlarında beslenme desteği verilecektir.

 

6 Şubat Pazartesi başlayacak


Sosyal politikalarla öğrencileri destekleme çalışmaları kapsamında ilk aşamada 5 milyon öğrenciye haftanın beş günü, günde bir öğün ücretsiz yemek hizmeti sağlanacaktır.

Okul öncesi kurumlarındaki öğrencilere yönelik uygulama 6 Şubat 2023 Pazartesi günü başlayacak olup öğrencilerin beslenme desteğinden yararlanmaları velilerinin iznine bağlıdır.

Beslenme desteği uygulamasının öğle yemeği şeklinde olması önerilmiş; gerek görülmesi hâlinde ailelerin de görüşü alınarak sabah kahvaltısı seçeneğinin de değerlendirilebileceği Bakanlığımızca bildirilmiştir.

Anaokulları, uygulama sınıfları ve bünyesinde ana sınıfı bulunan okullarda eğitim gören öğrencilerimize yönelik uygulama nedeniyle oluşan yemek talebi öğretmenevleri, gıda üretimi yapan meslek liseleri ve pansiyonlu okullar tarafından karşılanacaktır.

İlimizde ve ilçelerde komisyonlar oluşturulacak; sürecin takibi, rehberlik ve denetim çalışmaları komisyonlar tarafından yerine getirilecektir.

Yemeklerin hazırlanıp dağıtılmasıyla ilgili Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından bir kılavuz hazırlanmıştır. “Menü yönetimi”, “denetim süreçleri (gıda ve güvenliği ve hijyen uygulamaları)”, “tedarik ve depolama”, “üretim (hazırlama ve pişirme)”, “yemeğin/beslenmenin dağıtılması” ve “servis sonrası işlemler” başlıklarında ayrıntılı bilgilerin yer aldığı kılavuz Bakanlığımızın web sitesinde yayınlanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur." 

Haber: Mustafa DURAN / AYAKLIGASTE.COM 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum