KASYERİLİ VEKİL HÜKÜMETE YÜKLENDİ!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle vatandaşların zor günler yaşadığını ifade ederek, AKP iktidarına tepki gösterdi.

KASYERİLİ VEKİL HÜKÜMETE YÜKLENDİ!
25 Ocak 2022 - 16:45
Mevcut iktidarın sorunları çözemediğini ve ortaya çıkan krizleri yönetemediğini dile getiren Ataş, “Ekonomik krizi almış başını gidiyor, ama ortada çözüm yok. Bunun yanında elektrik, doğalgaz krizi ortaya çıktı. Yine aynı tablo. AKP iktidarının önceliği vatandaşın geçim derdi değildir.  AKP’nin önceliği sarayı, yandaşları ve taviz vermediği lüks, şatafattır” diye konuştu. İktidar cephesinden yapılan “Zamlar en alt seviyede yapıldı” açıklamalarına da tepki gösteren Ataş, “Ucuz ekmek, yağ kuyruklarını görmeyenler, vatandaşın aklıyla alay etmeye devam ediyor. Artık saraylarda sefa sürmekten vazgeçin” çağrısı yaptı.

İKTİDAR ORMAN YANGINLARINDAN KARA KIŞA, DEPREMDEN SELE KADAR HİÇBİR KRİZİ YÖNETEMİYOR

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, vatandaşın yaşadığı sıkıntılara dikkat çekmeye devam ediyor. Mevcut AKP iktidarının ülkede ortaya çıkan sorunları çözemediğini ve her geçen gün sorunların daha da büyüdüğünü kaydeden Ataş, “İktidar orman yangınlarından kara kışa, depremden sele kadar hiçbir krizi yönetemiyor. Yakın tarihte ne yazık ki bunların acı gerçeklerini yaşadık ve ne yazık ki yaşamaya da devam ediyoruz. AKP çözüm bulamaz haldedir ve çıkmaz içindedir. Sürekli algı oyunları ile gerçekleri saklama, gizleme derdindedir” diye konuştu.

“Ekonomik kriz almış başını gidiyor, AKP ise önlem almak yerine seyrediyor” diyen Ataş, “Vatandaş açlık ve yoksulluğa terk edilmiş durumda. Yetkililer ‘Cumhurbaşkanımızın talimatı’ demeden ağzını dahi açamıyor. Liyakat desen ortada yok. Ülkemiz yönetilemiyor” dedi.

BU TABLONUN SORUMLUSU AKP YİNE DIŞ YA DA İÇ GÜÇLER ARIYOR!  SUÇU ATACAĞI, ALGI YAPACAĞI ALANLAR ARIYOR

İktidar cephesinden art arda zamlarla ilgili adeta alay edercesine açıklamalar yapıldığını da ifade eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “İktidar ‘Zamlar en alt seviyede yapıldı’ diyerek fedakarlık yaptığını söylüyor. Yani her zaman yaptığını yapıyor. Sorunlara çözüm yerine bahane üstüne bahane üretiyor. Dış ya da iç güçler arıyor. Suçu atacağı, algı yapacağı alanlar arıyor.  Buradan AKP iktidarına sesleniyorum; gerçekten fedakarlık yapacaksanız, akaryakıtta ÖTV’yi, gıda, elektrik ve doğalgazda ise KDV’yi kaldırın. Saraylarda sefa sürmekten de vazgeçsin” şeklinde konuştu.

AKP, SANAYİCİNİN, ÜRETİMİN ELEKTRİĞİNİ KESECEĞİNE, ÖNCE TÜKETİMİN YANİ LÜKSÜN, ŞATAFATIN, 1150 ODALI SARAYIN ELEKTRİĞİ KESSİN

Organize Sanayi Bölgelerinde ortaya çıkan elektrik kesintilerine de dikkat çeken Milletvekili Dursun Ataş, bu tablonun da iktidarın yönetemediğinin bir göstergesi olduğunu söyledi. Ataş, şunları söyledi: Kayseri OSB'de ve diğer OSB’ler de de 3 gün süreyle elektrik kesintileri uygulanıyor. Sanayici zaten zorda ve bu yaşananlarla daha da olumsuz etkilenecek.  Sanayici mevcut durumda hammadde alamıyor ve maliyetlerin artışı nedeniyle işçi çıkarmak zorunda kalıyor. Giderlerini karşılayamıyor, üretim de haliyle düşüyor. Bir tarafta ‘ihracat rekoru kırdık’ narası atanlar, diğer tarafta ise üretimin azalmasına, üretimin önündeki engellere sadece seyirci kalıyor.  ‘Gaz bulduk diyenler’ her ne hikmetse bu günler de o gazları teğet geçiyor. Yine lafta gaz vermeye devam ediyor. Plansız, programsız ve basiretsiz yönetiminizin bedelini işçi, esnaf, çiftçi, sanayici ödüyor. Ortaya çıkan bu zararı da yine vatandaşa ödettirecekler. AKP, sanayicinin, üretimin elektriğini keseceğine, önce tüketimin yani lüksün, şatafatın, 1150 odalı sarayının elektriği kessin. Ülkemize bunları yaşatan AKP’nin gerçek yüzü ortadadır.  AKP demek, yokluk demektir. Her zaman dediğimiz gibi, millete sırtını dönenler, saraylarda sefa sürenler, vatandaşın sorunlarına çözüm üretmez. Vatandaşımız, umutsuzluğa kapılmasın. Çünkü İYİ Parti hazır. Kadrolarımız ve projelerimiz ile biz geleceğiz ve sorunları çözeceğiz.”

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum