Reklam

İSMİHAN HOCA KAYSERİ'DE BAYAN GÜREŞ TAKIMINI İDDİALI BİR KONUMA GETİRMEK İÇİN ÇABALIYOR

Kayseri Bayan güreş takımı önümüzdeki dönemde iddialı bir takım kurmayı hedefliyor. Kayseri'nin tek bayan Güreş Antrenörü Beden Eğitimi Öğretmeni İsmihan Işık özveri ile çalışarak güçlü ve iddialı bir takım kurmayı hedefliyor.

İSMİHAN HOCA KAYSERİ'DE BAYAN GÜREŞ TAKIMINI İDDİALI BİR KONUMA GETİRMEK İÇİN ÇABALIYOR
24 Kasım 2022 - 15:27 - Güncelleme: 24 Kasım 2022 - 15:56
Kayseri Bayan güreş takımı önümüzdeki dönemde iddialı bir takım kurmayı hedefliyor. Kayseri'nin tek bayan Güreş Antrenörü Beden Eğitimi Öğretmeni İsmihan Işık özveri ile çalışarak güçlü ve iddialı bir takım kurmayı hedefliyor. 10-18 yaş gurubu sporcular arasında okullarda tarama yaptıklarını belirten Antrenör İsmihan Işık, "Ata sporumuz olan güreşte ülke olarak çok güçlü bir yerdeyiz. Özellikle bayan güreş dalinda da iddialı bir konuma gelmek istiyoruz. Bunun için Kayseri'de yoğun bir gayret sarfediyoruz. Gençlik Spor İl Müdürümüz bu konuda bize gereken desteği veriyor. Kayseri'de şu anda Bayan Güreş takımımız var ancak sporcuları yeterince antrenmanlara alamıyoruz. Burada ailelerin desteği çok önemli. Çocuklarını göndersinler Bayan güreş takımında çok iddialıyız.  Milli sporcu olurlar beden eğitimi bölümüne doğrudan giriş yaparlar Bu nedenle aileler kız çocuklarını gönül rahatlığı ile güreşe yönlendirebilir." dedi. 

SOKAK ÇOCUKLARINA TEKVANDOYA YÖNLENDİRİYOR

Bayan Güreş takımının dışında Kayseri Emniyet Müdürlüğü'nün 'Sokak Çocuklarını spora yönlendirme' projesinde de aktif olarak yer alan İsmihan Işık, sokak çocuklarına tekvandoya yönlendiriyor verdiklerini ve kötü alışkanlıklardan uzaklaştırarak spor yaptırıp topluma kazandırdıklarını söyledi. 

Haber: Mustafa DURAN / AYAKLIGASTE.COM 

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum