• Reklam

İNCESU'DA ÖRNEK PROJE: ATIK MALZEMELERİ GERİ DÖNÜŞTÜRÜP KÜTÜPHANE YAPTILAR

İncesu ilçesine bağlı Kızılören mahallesindeki Osman Kulaç ilköğretim okulu öğrencilerinin atık malzemelerden yaptığı kütüphane törenle hizmete açıldı.

İNCESU'DA ÖRNEK PROJE: ATIK MALZEMELERİ GERİ DÖNÜŞTÜRÜP KÜTÜPHANE YAPTILAR
24 Eylül 2022 - 11:38
AÇILIŞA BAŞKAN İLMEK'TE KATILDI

İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek tarafından hizmete açılan kütüphanede tiner varillerinden yapılan koltuklar, eski telefon direklerinden yapılan kütüphane, kablo makaralarından yapılan masa bulunuyor.

İncesu ilçesine bağlı Kızılören mahallesinde bulunan Osman Kulaç ilköğretim okulu Sıfır Atık projesi kapsamında Geri Dönüşüm Kütüphanesi hazırladı. Kütüphanenin açılışına İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik ve davetliler katıldı. 

KUŞ YUVASI PROJESİ

Okul müdürü  Burak Kılıçkaya, Sınıf öğretmeni Fatih Şahin ve öğrencilerinin  topladıkları atıl eşyaları geri dönüşümle kazandırdıkları kütüphanede tiner varillerinden yapılan koltuklar, eski telefon direklerinden yapılan kütüphanenin ve kablo makaralarından yapılan masanın bulunuyor. Osman Kulaç ilköğretim okulu bu yıl Sıfır Atıkla Geri Dönüşüm,  Anadolu'nun Ata Tohumları ve Atık malzemelerden Kuş Yuvası projesi hazırladı.

BAŞKAN İLMEK: PROJENİN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİYİZ

İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek yaptığı açıklamada  " Atık malzemeleri sıfır atık projesi kapsamında  Geri dönüşümle kazandırarak kütüphane oluşturan okul idarecilerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyor. Belediye olarak bu projelerin en büyük destekçisiyiz. Öğrencilerimizin ürettiği ata tohumlarının fidelerini alarak vatandaşlarımıza dağıtacağız"dedi.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum