"6. milyar 682 milyon TL  israf edilmesin emeklilere aktarılsın"

Yeniden Refah Partisi Melikgazi Belediyesi Başkan Adayı Ahmet Taylan şu an için ülkenin en önemli sorunlarından biri olan düşük oranda maaş alan emeklilere yönelik müthiş bir öneri ortaya attı  Ahmet Taylan  "Siyasi partilere seçim yardımı kaldırılsın. Partilere aktarılan 6. milyar 682 milyon TL  israf edilmesin emeklilere aktarılsın" dedi. 

YRP Melikgazi Belediyesi adayı  Ahmet Taylan'ın bu önerisi emekliler arasında büyük bir destek buldu.

31 Mart Yerel seçimlerinde Yeniden Refah Partisi'nin Melikgazi Belediyesi başkan adayo olarak saha çalışmalarını yoğun bir tempo ile sürdüren Ahmet Taylan ortaya attığı önerilerle de dikkati çekiyor.

Taylan, Dikkat çeken bir öneri ortaya attı!

Ahmet Taylan son günlerde özellikle ülkenin birinci gündemi haline gelen ve en düşük maaşı alan en düşük zam oranını alan emeklilerle ilgili dikkat çeken bir öneri ortaya attı.  Ahmet Taylan siyasi partilere yapılan hazine yardımının tamamen israf olduğunu söyledi.

"Emekli perişan durumda enflasyon karşısında ezilmiş haldeler"

Ahmet Taylan, "Her defasında emura kendilerine zam yaparken kaynak bulan hükümet, malesef emekliye gelince bütçede yer olmadığı bahanesini ortaya atıyor. Böyle bir haksızlık asla olamaz. Günümüz şartlarında enflasyon ve hayat pahalılığı ortada iken 7.500 TL maaş alan yaklaşık 6 milyon insanımız var. Hani emekliyi enflasyona ezdirmeyecektiniz. Bunlar tribüne oynuyor. Emekliye zam gündeme gelinde bütçede yer yok diyenlere işte size kaynak. Bu seçimlerde siyasi partilere ciddi oranda kaynak aktarılıyor.  Partilere aktarılan 6. milyar 682 milyon TL tamamen israf ediliyor bu nedenle bu para emekli zamlarına yansıtılsın" dedi. 

Ahmet Taylan konuya ilişkin şu açıkalamaları yaptı:

"Emekli perişan , vatandaş perişan meclis seçim yardımı olarak devasal bir bütçe hazırlamış. Bravo! Vatandaş faturalarla boğuşuyor,vatandaş alışveriş yaparken markette tedirgin. Bir ihtiyacını alırken diğerinden feragat ediyor. Ama partiler bu devasa paralarla İSRAF YARIŞI BAŞLAYACAK.

2024 Hazine Yardımı
AKP :2 milyar 658 milyon ₺
CHP : 1 milyar 892 milyon ₺
MHP : 752 milyon ₺
İYİ Prti : 722 milyon ₺
YSP : 658 milyon ₺
Toplam: 6 milyar 682 milyon ₺"Yeniden Refah Partisi olarak biz hazine yardımı almıyoruz"

Biz Yeniderefahpartisi olarak Hazineden yardım almıyoruz  ve devasal bütçeli partiler ile kamunun imkanını kullanan iktidar partisiyle EŞİT OLMAYAN bir seçim yarışına giriyoriyoruz. Biz biliyoruz ki "Büyük olan yada Güçlü olan kazanmaz, Allah kimin yanındaysa o kazanır!"

Haber: Mustafa DURAN / AYAKLIGASTE.COM