BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, ANKARA'DA TARİHİ ANLARA ŞAHİTLİK ETTİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TBMM’deki yemin töreni ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen "Göreve Başlama Töreni"nde tarihi anlara şahitlik ederek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Kayserililerin selamlarını iletti.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, ANKARA'DA TARİHİ ANLARA ŞAHİTLİK ETTİ
04 Haziran 2023 - 11:06 - Güncelleme: 04 Haziran 2023 - 11:09
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda yemin töreni öncesi görüşen Başkan Büyükkılıç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Kayserililerin selamlarını iletti. Başkan Büyükklıç, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki “Göreve Başlama Töreni’ne de katıldı.Büyükkılıç, 21 devlet başkanı, 13 başbakanın da katıldığı toplantı ile ilgili yaptığı açıklamada, “Aziz Türk milletinin iradesiyle yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelerek, siz değerli hemşehrilerimizin selam ve sevgilerini ilettik. Türkiye Yüzyılı başlıyor. Son 21 yılda olduğu gibi bütün gücümüzle hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

 BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, GAZİ MECLİSTE

 Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ankara temasları kapsamında Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne de misafir olarak, burada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yemin törenine şahitlik etti.

Bakan localarının olduğu alanda yemin törenini takip eden Başkan Büyükkılıç, bakanlarla birlikte sıcak ve samimi sohbet gerçekleştirerek, yeni dönem parlementosunu ilgiyle takip etti.

Türkiye Cumhuriyeti 13’üncü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan mecliste, mazbatasını TBMM Geçici Başkanı Devlet Bahçeli'den alarak, yemin edip, görevine başladı.

 O anlara şahitlik eden Başkan Büyükkılıç,

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Gazi Meclisimizdeki yemin törenine şahitlik etmenin onur ve mutluluğunu yaşadık” ifadelerini kullandı.

Büyükkılıç, yeni dönemin ülkeye ve millete  hayırlı olmasını temenni etti.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum